Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 III 2024 r.

      O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
           IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 III 2024 r.
            Dzisiaj –  na sumę o godz. 11.00 poświęcenie książeczek do modlitwy Dzieciom przygotowującym się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Św.  Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi o godz. 16.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Rano w każdą niedzielę Wielkiego Postu Godzinki o Męce Pańskiej. O godz. 17.00 wieczorna Msza św.

            W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej w intencji naszych rodzin, młodzieży naszej Ojczyzny i protestujących Rolnik

            W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy m.in. w intencji Naszej Ojczyzny i pokoju na świecie z litania do Św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy SLO a po nowennie zbiórka w kościele.
            W piątek – Droga krzyżowa o godz. 16.00 na, którą zapraszamy dzieci z rodzicami, szczególnie dzieci komunijne, dla dorosłych o godz. 18.00 a po niej Msza św. Dla młodzieży o godz. 20.00 prowadzona przez Grupę Młodzieżową z naszej parafii. 
            Dodatkowa w niedziele po Sumie o godz.11.00 „Po Góralsku”, którą poprowadzi zespół regionalny „Mali Hyrni” pod kierunkiem Pana Macieja Warpechy. Występują dzieci z naszej parafii.  Kandydaci do sakramentu bierzmowania w ramach spotkania uczestniczą w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.

            Od czwartku 14 III do niedzieli 17 IIIbędziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ojciec  Paweł Ferko karmelita OCD, pochodzący z Frydmana pracujący w Berdyczowie na Ukrainie. Będzie nas prosił o wsparcie przez zbiórkę materiałów sanitarnych dla potrzebujących które już można dostarczać na plebanię. Spowiedź w sobotę 16 marca. Na Mszach św. w tym dniu składka na potrzeby rekolekcji. Program na plakatach oraz w internecie.
            W Wielki Poniedziałek 25 marca  – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji. Polega ona na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy i dziesiątka różańca przez dziewięć miesięcy za dziecko poczęte a zagrożone.  Deklaracje będziemy składać po Mszach św. Można je zabrać ze stolika.
            Za tydzień w niedzielę Po sumie Droga Krzyżowa „Po Góralsku”, którą poprowadzi zespół regionalny „Hyrni” pod kierunkiem P. Bronisława Warpechy. Występuje w nim wiele dzieci z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.
            Taj jak w poprzednim roku Pani Ania Targosz pragnie zorganizować dla naszej Scholi, Ministrantów darmowy pobyt na Basenach Termalnych w Szaflarach po świętach Sob. 6 IV wyjazd o godz. 10.00. Można się już wpisywać na listę koszt tylko symboliczny 15 zł. Będzie też dla wszystkich dzieci Pizza.
            W następną niedzielę składka inwestycyjna. Suma w trzecie niedziele miesiąca jest odprawiana szczególnie w intencji ofiarodawców. Za wszelkie ofiary składamy wielkie Bóg zapłać.
            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Zofii Jurek, Ewie Niemiec, Irenie Drożdż, Kamili i Błażejowi Łapsa, Zofii Cyrwus, Ewie Kubicz, Joannie Garlickiej.
            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Jana Pawła II.    W sobotę – mieszkańcom ul. Polnej nr od 2 do 22
                                   W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.
                       (Tel. na zastępstwa; do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)      Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, Rycerz Niepokalanej. Dzieci mogą się włączyć w akcję na rzecz potrzebującym. Przy ołtarzu Krzyża są do zabrania skarbonki, które  jako dar mogą złożyć w czasie adoracji Krzyża św. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne „CARITAS” na świąteczny stół. Kwota podstawowa to 8 zł.