Ogłoszenia duszpasterskie IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 21 IV 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 21 IV 2024 r.

           Dzisiaj – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Nieszpory o godz. 17.30, wieczorna Msza św. o godz. 18.00

           W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej. Będziemy szczególnie prosili o zrozumienie dla Polaków że życie jest największym darem od Boga, który należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci i że każdy ma prawo do życia. Na stoliku znajduje się lista naszej deklaracji za życiem. Można na niej złożyć swój podpis aby 13 maja w Zakopanem złożyć je u stóp Matki Bożej Fatimskiej.

            We wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

            W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy szczególnie w intencji naszej ojczyzny i pokoju na świecie.

            W czwartek – przypada Święto Św. Marka, ewangelisty. To także imieniny Pana kościelnego. Życzymy Panu Markowi zdrowia i wielu łask Bożych za wstawiennictwem jego patrona . Niech praca którą wykonuje z zapałem przybliży go do Boga. Wszystkim solenizantom: Wojciechom, Markom i Jerzym życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. 

            W sobotę – przeżywamy X rocznicę kanonizacji świętego Jana Pawła II, która miała miejsce 27 kwietnia 2014r. Po Mszy św. pomodlimy się litanią do naszego świętego rodaka, dziękując za jego osobę Bogu i prosząc przez Jego wstawiennictwo o pokój i naszą Ojczyznę.

            Kolejne próby – przed I Komunią św. w poniedziałek i piątek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

            Ponieważ podejmowane będą prace związane z montowaniem oświetlenia na cmentarzu prosimy o ograniczenie prac na cmentarzu. Będzie przebudowywany chodnik.

            Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na renowację dachu plebanii. Będzie ona obejmowała poprawki dekarskie, malowanie dachu, malowanie rynien oraz przemalowanie dachu altany.

            Wybieramy się na Świecenia Diakonatu naszego kleryka Jakuba, które odbędzie się w Katedrze na Wawelu. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli. Wyjazd 8 maja (środa) o godz. 7.00. 

            Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli zużyte telewizory i elektronikę na rzecz Polskich Misjonarzy. Dziękujemy również Panu Sołtysowi za zajęcie się tą akcją.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Katarzynie Parzątka, Ewelinie Parzątka, Lucynie Parzątka, Sandrze Parzątka, Kazimierze Cyrwus, Andrzejowi Palenik, Józefie Garbacz, Marii Byrdak, Irenie Brzustek, Grażynie Bryja, Oraz mieszkańcom Wielkiej Góry: Dorocie Cyrwus, Justynie Kuraś-Kacperskiej, Izabeli Kruczek, Weronice Deja, Edycie Guziak.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Świerkowej od 1 do 5
W sobotę – mieszkańcom ul. Świerkowej od 6 do 21 do końca
                                   W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.
                       (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)          

            Czasopisma: „Gość Niedzielny”  , Jest nowy nr Historii Kościoła – dwumiesięcznik w którym znajdziemy m.in.: Skąd się wzięły rysy na ikonie jasnogórskiej? Dlaczego w średniowieczu biskupi stali się inkwizytorami?, Kulisy I Pielgrzymki JP II do Polski., Tajemnice kaplicy Sykstyńskiej czy średniowieczne kazania dla dzieci. „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, „Rycerz Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości” – czyli Miłujcie się.