Ogłoszenia duszpasterskie <27  XII 2020 r. Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – Św. Rodziny>

Przeżywamy dzisiaj niedziele św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30. Jezusa Maryi i Józefa. Na sumie o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji Jubilatów, którzy w mijającym roku obchodzili swoje jubileusze małżeństwa.
W czwartek – będziemy dziękować Bogu  za mijający rok na Mszy św. o godz. 17.00 połączonej z nieszporami, śpiewem Suplikacji przeprosimy Boga za nasze grzechy i niewierności. Uwielbiając Go śpiewem  hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” możemy zyskać odpust zupełny.
            W piątek – pierwszy dzień Nowego Roku 2021 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia jest również obchodzony, jako Światowy Dzień Pokoju. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź dla osób, które nie skorzystały przed świętami lub czują taką potrzebę przed każdą Mszą św. codziennie. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu po Mszy św. o godz. 17:00.
            W sobotę – Wyjątkowo odwiedziny zgłoszonych do piątku chorych z Komunią Św. od godz. 8.00 bez spowiedzi, którą udzieli ks. dk Mateusz Hajduga. Niestety z racji obecnej sytuacji nie ma w tym roku jasełek i spotkań opłatkowych ale zapraszamy bardzo serdecznie w miarę możliwości i zważywszy na swoje bezpieczeństwo; wdowy, wdowców, starszych, chorych i  samotnych w sobotę 2 stycznia na Mszę św. o godz. 16.00. Zostanie udzielony Sakrament Chorych. Zachęcamy bliskich lub sąsiadów aby pomogli w przywiezieniu tych osób do kościoła. O poprowadzenie Różańca o 15.30 przed Mszą z racji I soboty miesiąca poprosimy Żywą Różę Niepokalanie Poczęcia NMP.

            W przyszłą niedzielę – 3 stycznia o 16.15 zmianka tajemnic różańcowych a po niej nieszpory.

Składam serdeczne Bóg zapłać za ogrom pracy Paniom Ewie Kubicz i Beacie Kulka, Państwu Markowi i Stanisławie Garcarz oraz młodzieży: Ani i Kasi Florek, Kindze Mozdyniewicz, Bogusi Szczechowicz, Oliwce Sral, Basi i Maćkowi Ligęza, Dawidowi i Karolowi Kruczek, Tomkowi Sołtys oraz Kubie Lorek, za  dekoracje świąteczną ułożenie szopki w kościele. Niech ich widok napełnia radością wszystkich.

Jak wiemy w naszej miejscowości zdarzył się niedawno wypadek, spłonął dom jednej z rodzin. Pan Sołtys Paweł Cyrwus wyszedł z propozycją aby podjąć zbiórkę na rzecz odbudowy domu.  Akcja się udała dzięki Waszej ofiarności i bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób. Św. Brat Albert Chmielowski mawiał „Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny.”. Trzeba powiedzieć stało się nawet lepiej, ponieważ ten chleb został konkretnie podany Rodzinie, która sama by po niego nie sięgnęła. To jest wspaniały dar dla Dzieciątka Jezus. To jest jak dar 4 Króla według pewnej legendy, który idąc do Betlejem rozdał klejnoty ubogim ale zaniósł Mesjaszowi tym samy najcenniejszy dar bo dar serca. W piątek dom został poświęcony i widziałem radość i uśmiech na twarzy Domowników pomyślałem sobie że takie gesty to lekarstwo na ciało i duszę każdego człowieka. Szukamy nieraz daleko a mamy tak blisko potrzebujących. Gratuluję pomysłu wszystkim, którzy się do tej akcji przyczynili i wielki ukłon i podziękowanie za ofiarność i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Św. Rodziny z Nazaretu Jezusa Maryi i Józefa prośmy aby obdarzyła szczególnymi łaskami wszystkich darczyńców i dobrodziejów oraz strzegła wszystkie nasze Rodziny przed nieszczęściami. W imieniu Rodziny Państwa Przybockich, Pana Sołtysa i także Naszej Wspólnoty Parafialnej pragniemy podziękować wszystkim dobroczyńcom (lista…)

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:

W poniedziałek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 38 do 49
W środę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 57 do 77

(Tel. do P. Heleny na zastępstwo 796-281-678 )

            Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny Świąteczny, Mały Gość Niedzielny z Szopką Bożonarodzeniową, Rycerz Niepokalanej, kalendarze Ludźmierskie, Stasiu dla Dzieci z Grą Planszową.