O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E IV Niedziela Adwentu 20 XII  2020 r.

Dzisiaj Nieszpory o godz. 16.30, Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Dziś także po każdej Mszy św. można jeszcze nabyć opłatki u P. Organisty. Przy tej okazji już dziś przekazuję w imieniu P. Organisty i własnym serdeczne Bóg zapłać  rodzinom, które wyraziły wdzięczność za posługę śpiewu i gry na organach w czasie liturgii. Przed błogosławieństwem zostanie poświęcone sianko i woda, które proszę zabrać . Jest też dołączona gotowa modlitwa do odmówienia w czasie Wigilii. Ostatnie roraty w wigilię o godz. 6:30.

W czwartek – zasiądziemy do wieczerzy. Przeżyjmy  Wieczór Wigilijny i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowajmy ich religijny i rodzinny charakter, pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne. Rozpocznijmy wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa. Po podzieleniu się opłatkiem, życzeniach i spożyciu posiłku zaśpiewajmy kolędy. Nie podajemy na stół wigilijny alkoholu. O godz. 23.30 odśpiewamy w kościele Jutrznię na Boże Narodzenie i zakończymy nowennę do Dzieciątka Jezus. O północy rozpocznie się Pasterka. Przyjdźmy podziękować Bogu, który tak umiłował świat, że Syna Swego umiłowanego nam dał. Zachęcamy aby kto tylko może, przyszedł w stroju regionalnym. Zapraszamy Kapelę Góralska oraz Orkiestrę aby było uroczyście.

Tradycyjnej kolędy w tym roku nie będzie w zamian zaproszę Przedstawicieli Rodzin z poszczególnych rejonów na Eucharystię, która ma dla nas znaczenie Najwyższe ze specjalnym błogosławieństwem całej Rodziny w dniach od 4 do 9 stycznia. Harmonogram będzie podany po Świętach Bożego Narodzenia.

W piątek  – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30 uroczyste świąteczne nieszpory.

W sobotę – święto św. Szczepana pierwszego męczennika, a zarazem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Na sumie poświęcenie owsa, a po niej odśpiewamy nieszpory. O 12.00 próba Scholi.

Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na ratowanie poczętych dzieci i utrzymanie domów samotnej matki SOS, w pierwszy dzień świąt na dzieła papieskie /świętopietrze/, a w II dzień na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę – (27 grudnia) będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny; Jezusa Maryi i Józefa. Suma o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji Jubilatów, którzy w mijającym roku obchodzili jubileusz 70-lecia, 50-cio i 25-cio-lecia małżeństwa. Prosimy jubilatów o zgłaszanie swoich rocznic zawarcia sakramentu małżeństwa  do zakrystii.  Zapraszam jubilatów, by biorąc udział w tej uroczystości podziękowali Bogu za lata wspólnego życia i wszystkie łaski, które w tym czasie od Niego otrzymali.

          Świece adwentowe „Caritas” na stół wigilijny, zapalone w czasie wigilii są znakiem naszej troski o najbardziej potrzebujących. Można je nabyć w zakrystii.

Dzisiejsza składka jest na ogrzewanie kościoła. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

          Składam serdeczne Bóg zapłać Państwu Małgorzacie i Stanisławowi Waksmundzkim – Pralni Delfin, za bezinteresowne wyczyszczenie dywanów kościelnych na Święta.

          Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
W środę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 27 do 35

(Tel. do P. Heleny na zastępstwo 796-281-678 )

          Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z Szopką Bożonarodzeniową, Rycerz Niepokalanej, kalendarze Ludźmierskie. Nowy tygodnik Idziemy, Stasiu dla Dzieci z Grą Planszową.

Medical Clinik Podhale zaprasza na bezpłatną rehabilitację dla osób pow. 16 roku życia z orzeczeniem o lekki lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności od 14 XII 2020. Szczegóły na plakacie i ulotkach.