Ogłoszenia duszpasterskie Odpust Parafialny ku czci Św. Jadwigi Śląskiej -15  X   2023r

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

15  X   2023r. XXVIII Niedziela Zwykła

Odpust Parafialny ku czci Św. Jadwigi Śląskiej

        Nasza parafia przeżywa dziś uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył będzie i wygłosi Homilię ks. dr hab. Jan Żelazny. Wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Św. Jana Pawła II w Krakowie. Dziękujemy Ks. Janowi  za głębokie w treść Słowo Boże oraz odprawienie  w naszej intencji Sumy Odpustowej. Po każdej Mszy św. uczczenie relikwii naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej przez skłon i dotknięcie  na stopniu przed ołtarzem. Przy okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim solenizantkom Jadwigom, którym patronuje nasza święta. Nabożeństwo różańcowe i litania do św. Jadwigi Śląskiej o godz. 16.30. Msza św. wieczorna o 17.00

            Dziękujemy wszystkim artystom którzy wzięli udział w konkursie pt. Św. Jadwiga w obrazie”. Wszystkie prace zasłużyły na wyróżnienie. Wszystkie zostały nagrodzone. Można prace podziwiać w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na naszym Facebooku.

            W poniedziałek – Św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu modlimy się za wstawiennictwem naszej patronki. Różaniec połączony z Nowenną do Św. Jadwigi Śląskiej.

            We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.         

            W środę  – święto św. Łukasza Ewangelisty. Różaniec połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

            W piątek  – Uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Od roku w naszej diecezji peregrynują relikwie błog. Carla Acutisa. Ten chłopiec  jest patronem internautów i młodzieży. Zapraszamy na adoracje o godz. 16.00 z koronka do Bożego Miłosierdzia, którą prosimy aby poprowadziły Żywe Róże. Od godz. 16.30 na adorację, którą poprowadzi Grupa Apostolska zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania czyli klasy VI, VII  i VIII (obecność obowiązkowa). A o godz. 17.00 Msza św. i Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z uczczeniem relikwii  poprzez pokłon i  dotknięcie.

Za tydzień w niedzielę  – Uroczystość św. Jana Pawła II. Modlitwa Różańcowa połączona z litanią do naszego umiłowanego Ojca Św. o pokój na świecie. Na koniec odśpiewamy Barkę i Apelu Jasnogórski.

            Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki do wypisywania zmarłych do zabrania. Część wypominków jednorazowych będzie na cmentarzu, a pozostałe, w kościele przed nabożeństwami przez cały listopad.

            Dzisiaj składki inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Została odnowiona pierwsza figura procesyjna. Na wiosnę szykujemy się do malowania dachu na plebanii.

            Z racji odpustu zbiórka do puszek w ramach Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny dla młodzieży będzie przeprowadzona za tydzień 22 października.  Dla chętnych można ofiarę złożyć już dzisiaj do wystawionych puszek.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Marzenie Waksmundzkiej, Ewie Kowalczyk, Magdalenie Waksmundzkiej, Joannie Baraniak, Marcie Ligęza, Elżbiecie Sral, Rozalii Ciszewskiej, Bernadce Suchojad, Monice Bryja, Stanisławowi Bryja, Alicji Krzysztof, Katarzynie Kolasa,  

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarska nr nieparzyste od 31 do 43

W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarska nr nieparzyste od 43A do 71

            Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny 534-995-731)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi. Są już dostępne nowe kalendarze.