Ogłoszenia duszpasterskie XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 30 VIII 2020 r.

          Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii ks. dk. Mateusz Hajduga który pochodzi z  parafii św. Brata Alberta w Krakowie. Rozpoczyna On praktykę duszpasterską w  naszej wspólnocie. Życzymy aby był to dla Niego czas obfity w Boże błogosławieństwo zwieńczony Święceniami Kapłańskimi. Szczęść Boże!

          Dzisiaj  –  Nieszpory  o godz. 18.30. Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

W poniedziałek – Przed Mszą św. o 17.30 adoracja N.S. a po nowenna do św. Jadwigi śl. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego a zarazem I piątkiem od 16.00 do 18.00. Będzie dwóch kapłanów.

We wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy a zarazem 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w tym dniu szczególnie o pokój oraz za ofiary i poległych w obronie Ojczyzny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego z prośbą o błogosławieństwo Boże będzie o godz. 8.00 dla klas od 4 do 8 a o godz. 9.00 dla klas od 0 do 3. Pamiętamy o zachowanie zasad bezpieczeństwa czyli o maseczkach dystansie oraz dezynfekcji.   Nieustannie módlmy o ustanie pandemii i aby to był dla wszystkich szczęśliwy i owocny rok czego z serca życzymy.

          W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W I czwartek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła. Spowiedź od 16.00 do 18.00 a po niej Msza św.

W I piątek –Spowiedź rano od 6.30 do 7.00 i popołudniu od 16.00 do 18.00. Z racji obecnej sytuacji, w której się znajdujemy nie będzie odwiedzin chorych. Jeśli komuś bardzo zależy na wizycie  oraz w nagłych sytuacjach będę do dyspozycji, najlepiej po Mszach św.  Przed Mszą św. wieczorną adoracja N.S.

W sobotę – I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy swoje, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata. Zapraszamy szczególnie Żywe Róże. Przy okazji zapraszamy nowe osoby do włączenia się w tę Wspólnotę osób, które modlą się codziennie na różańcu. Każda „Żywa Róża” składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy „zmianie tajemnic”. Chyba każdy sobie zdaję sprawę że czas jest wyjątkowy i ta modlitwa jest potrzebna naszym rodzinom, Polsce i światu. Wielu z was przecież odmawia codziennie różaniec.

W przyszłą niedzielęDożynki Podhalańskie W Ludźmierzu. Organizatorzy jak co roku zapraszają delegacje z wieńcami dożynkowymi z parafii Podhala. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego proszeni są mieszkańcy ul. Gorczańskiej, Konfederacji Tatrzańskiej, Leśnej, Słonecznej oraz ul. prof. Andrzeja Waksmundzkiego. Tydzień później czyli 13 września dożynki w naszej parafii. W tym dniu Pielgrzymka Rodzin Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie.

Rada Parafialna w czasie ostatniej składki inwestycyjnej zebrała 16.370zł. i 3 euro. W połowie września zostaną podjęte prace związane z ociepleniem plebanii. Za tą ogromną Waszą ofiarność składamy serdeczne  Bóg zapłać.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom:….

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:

Poniedziałek – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 17-31

Sobota – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 33-45

          Czasopisma: „Gość Niedzielny” oraz „Rycerz Niepokalanej”