O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 6  IX   2020 r. XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj  –  I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. zamiast homilii. O godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych a po nich Nieszpory, Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

W Ludźmierzu Dożynki Podhalańskie. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej na ołtarzu polowym o godz. 11.00 przewodniczy ks. bp Damian Muskus. Za tydzień 13 września dożynki w naszej parafii. Na sumie parafialnej o godz. 11.00  podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory oraz poświęcone zostaną nasiona do siewu. Nie zapomnijmy ubrać swoich pięknych regionalnych strojów góralskich, które wspaniale nawiązują do  tej tradycji, piękna przyrody i darów natury pochodzących od Pana Boga.

          W poniedziałek – Przed Mszą św. o 17.30 adoracja N.S. a po nowenna do św. Jadwigi śl. W czasie której będziemy modlić się za chorych, o powrót do zdrowia dla Pana Antoniego kościelnego oraz Służbę Medyczną. Ministrantów i lektorów zapraszamy szczególnie do tej modlitwy. Po Mszy św. dla nich spotkanie. Obecność obowiązkowa i będzie potwierdzeniem dalszej służby przy ołtarzu.

Zapraszamy kandydatów na ministrantów szczególnie z IV klasy na spotkania w poniedziałki o godz. 17.00. Liczymy że grono to zasilą nowi chłopcy by służyć Panu Bogu i pomagać wiernym w przeżywaniu liturgii. Rodziców prosimy o zachętę.

We wtorek –          święto Narodzenia N.M.P.

W środę – przypada wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

W sobotę – wspomnienie Najświętszego  Imienia Maryi.

Msze Święte Gregoriańskie za śp. Jadwigę Nowakowską są już odprawiane od 31 sierpnia do 29 września 2020 r. przez Księży Przełożonych w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu.

Za tydzień także XXVIII Pielgrzymka Rodzin Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza Święta pod przewodnictwem Abp. Marka Jędraszewskiego o godz. 11.30.

Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek w kościele na Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, pół godziny wcześniej Adoracja N.S. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieli by wstąpić do grupy i razem z innymi we wspólnocie zbliżać się do Boga.

Próba scholii w sobotę o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich, którzy śpiewem lub grą na instrumentach chcieliby uwielbiać Boga.

Bóg zapłać za skoszenie trawy Panom Piotrowi Sral, oraz Michałowi Maciasz.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom:….

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:

Poniedziałek – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 47-67

Sobota – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 69-81

     Czasopisma: „Gość Niedzielny” „Rycerz Niepokalanej”. Niestety przez pandemie wiele czasopism upadło dla dzieci powstaje nowe czasopismo „Staś” , Zachęcamy do jego nabywania. Zapisy w zakrystii.