Ogłoszenia duszpasterskie 13  IX   2020 r. XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Na sumie parafialnej o godz. 11.00  podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory oraz poświęcone zostaną nasiona do siewu. Nieszpory o godz. 18.30, Msza św. wieczorna o godz. 19.00.   W imieniu Naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom ulicy ul. Gorczańskiej, Konfederacji Tatrzańskiej, Leśnej, Słonecznej oraz ul. prof. Andrzeja Waksmundzkiego, którzy w tym roku reprezentowali naszą parafię na Dożynkach Podhalańskich w Ludźmierzu. Za przygotowanie wspaniałego wieńca na tę okoliczność, kwiaty do kościoła, wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Całej delegacji, dziewczętom w strojach regionalnych. /Za przygotowanie także naszej Uroczystości Dożynkowej, Kapeli góralskiej, gazdom powożącym, Scholi/. Niech Matka Boska Gaździna Podhala, wyprasza potrzebne łaski i wstawia się za Wami.  Została zamówiona Msza św. w intencji mieszkańców tychże ulic o zdrowie opiekę M. Bożej  i potrzebne łaski, która będzie odprawiona 12 marca 2021r. g. 17.00.

Za tydzień – na sumie będzie poświęcenie dzieciom tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy zwłaszcza pierwszoklasistów.

W poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy kandydatów na ministrantów na godz. 17.00  a po Mszy św. ministrantów. Lektorzy uczestniczą w formacji Grupy Apostolskiej w piątki o godz. 18.00. Tradycyjnie przed Mszą św. adoracja N.S. a po Nowenna do św. Jadwigi Śl.

We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
W środę  – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Zapraszamy na Mszę Św. o godz.18.00 kandydatów do Bierzmowania z klas I i II szkół średnich. Po nowennie egzamin. Bierzmowanie jeśli się nic nie zmieni będzie 13 października.

          W piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Zapraszamy młodzież z klas VII, VIII oraz przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Msze Św. o godz. 18.00. Zapraszamy także na tę Mszę św. młodzież z Grupy Apostolskiej oraz Lektorów.

W sobotę  –  zachęcamy chętnych małych i dużych do śpiewania i grania na instrumentach do Scholii – próby odbywają się w soboty o godz. 11.00 na plebanii. Natomiast na naukę gry na gitarze zapraszamy o godz. 9.30 do salki.
          Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – zbierana jest składka na ocieplenie plebani  Za ofiary składamy wraz z Radą Parafialna serdeczne Bóg zapłać.
Pragnę podziękować Panu Stanisławowi Dobrzyńskiemu oraz Piotrowi Sral za bezinteresowne oczyszczenie murków ogrodzenia parkingu po demontażu przęseł w celu ich ocynkowania.
Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom:….
Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:
Poniedziałek – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 87-97
Sobota – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 99- do końca

Czasopisma: „Gość Niedzielny”. Niestety przez pandemie wiele czasopism upadło dla dzieci powstaje nowe czasopismo „Staś” , Zachęcamy do jego nabywania także jeśli będzie zapotrzebowanie zamówimy czasopismo „Niedziela” zapisy w zakrystii.