Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela zwykła – 28 I 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
4 Niedziela zwykła – 28 I 2024 r.

         Dzisiaj  –  Zapraszamy wszystkich na koncert zespołu „Jaferniocek” z Ostrowska. Będą śpiewać na sumie o  godz.11.00 a po Mszy św. tradycyjne góralskie kolędowanie ze scenkami. Nieszpory o 16.30, Msza św. o 17.00.
            W poniedziałek –Nowenna do Św. Jadwigi Śl.

            W środę – Wspomnienie  św. Jana Bosko prezbitera. Nowenna do Matki Bożej N.P.
            W czwartekSpowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.00. W czwartek  będzie spowiadał drugi kapłan dlatego zapraszamy dzieci i młodzież, klasy 6, 7 i 8. Przypominamy o  comiesięcznej spowiedzi św. i podpisywaniu indeksów także w innych kościołach jeśli tam była spowiedź. W piątek odwiedziny chorych zgłoszonych do czwartku.
            W piątek – 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.
XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w Święto Ofiarowania Pańskiego będzie przeznaczona na potrzeby  zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji. Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00 na którą obowiązkowo zapraszamy kandydatów z klasy VII i VIII. Można nabyć świece gromnice w zakrystii w cenie 20 zł., które w tym dniu zostaną poświęcone. Po Mszy św. Prosimy Grupę Młodzieżową o pomoc w rozebraniu szopki i dekoracji świątecznych czyli około o godz. 18.00.
            W sobotę – Wspomnienie św. Błażeja. Na zakończenie Mszy św.  specjalne błogosławieństwo z prośbą o zachowanie od chorób gardła. Jest to I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy, szczególnie aborcji. O poprowadzenie prosimy Różę Matki Bożej Różańcowej.  Przy okazji zapraszamy nowe osoby do włączenia się w tę wspólnotę. Jest Grupa na WhatsApp-ie o nazwie „Różaniec” zachęcamy do korzystania i pogłębiania swojej wiary w oparciu o materiały tam umieszczane.

            Bóg zapłać wszystkim, którym zależy aby nasz cmentarz był zadbany i złożyli ofiarę na utrzymanie porządku na nim. Serdecznie dziękujemy. Już niebawem podejmiemy instalowanie oświetlenia i nagłośnienia na cmentarzu.

            W tym roku z pewnych przyczyn, Msze św. pogrzebowe  nie będą umieszczane w gablotce i w internecie tylko przekazywane bezpośrednio najbliższej rodzinie. Natomiast termin 4 intencji jeśli będzie taka możliwość w tym jedna zbiorowa (może być więcej zbiorowych jeśli rodzina będzie sobie tego życzyć) ustalą najbliżsi w kancelarii do 2 tygodni. Po tym czasie ustalę sam. Muszę jednak zaznaczyć iż np. na obecną chwilę już nie ma takiej możliwości, ponieważ intencji wolnych nie ma. Dlatego proszę kapłanów z innych parafii aby w wolnym czasie je odprawili. Wówczas są one podawane i w danym dniu modlimy się tak jakby były one u nas odprawiane. Są nieraz takie sytuacje jak np. w czasie Bożego Narodzenia iż są do pomocy kapłani, wówczas proszę na bieżąco by nierozpisane intencje za zmarłych odprawili. Może być wówczas taka sytuacja że Msze św. z pogrzebów późniejszych są wcześnie oprawione. Nie jestem w stanie zamieniać terminów bo doszłoby do pogubienia się w tym wszystkim. Moim zadaniem jest aby wszystkie intencje i ofiary były przekazane kapłanom i by żadna nie była pominięta. Jest to dla zmarłego i dla mnie najważniejsza sprawa.
            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Andrzejowi Rogal, Kazimierze Cyrwus, Grażynie Rogal, Aleksandrze Lenart, Mateuszowi Ligęza, Stanisławowi Cyrwus, Helenie Trąbka, Bożenie Jaroszewicz, Wiktorowi Waksmundzkiemu.            
            Troskę o naszą świątynię
w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 222 do 240.
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 242– 272
Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny 534-995-731,)
            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa  Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Rycerza Niepokalanej”, „Stasia” dla najmłodszych.