Ogłoszenia duszpasterskie XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 8  X   2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

  XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 8  X   2023 r.  

              Dzisiaj – Nabożeństw0 różańcowe o godz. 16.30. W tygodniu o godz. 17.00.

            W poniedziałek – Różaniec połączony z Nowenną do św. Jadwigi Śl.

            W środę  –Różaniec w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zbiórka SLO po Mszy św. Próba przed uroczystością odpustową. 

            W piątek –  wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego prezbitera. W ramach 250 Rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00  intencji wszystkich nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.  W tym dniu 13 października 2023 r.  Szkoła Podstawowa w Waksmundzie organizuje VIII Bieg Memoriałowy im. Wojciecha i Stanisława Ligęzów, w którym wezmą udział uczniowie klas I-VIII. Trasa poprowadzi tradycyjnie ulicami naszej miejscowości. Dla uczestników biegu przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale. Zapraszamy parafian do kibicowania na trasie biegu w godzinach od 11.30 do 14.00. Spotkanie Grupy Młodzieżowej o godz. 19.00

            W sobotę – – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Zapraszamy na Scholę  o godz. 10.30 na plebanię. Wcześniej szkółka gitarowa o godzinie 9.30.
            UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI NASZEJ PATRONKI NASZA PARAFIA BĘDZIE OBCHODZIĆ ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ 15 PAŹDZIERNIKA. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył będzie i wygłosi Homilię ks. dr hab. Jan Żelazny. Wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Św. Jana Pawła II w Krakowie.  Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Muzykę Góralską czyli Kapelę, Scholę. Mężczyzn do baldachimu. Zachęcam gorąco do udziału w strojach regionalnych, dziewczęta i chłopców w strojach góralskich do feretronów. Zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych z klas IV. Niech nie zabraknie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz kandydatów do Bierzmowania. (Każda kl. VI, VII i VIII podejmuje przynajmniej jeden feretron.) Pamiętajcie że poprzez wspaniałe stroje podkreślacie swoją tożsamość, pielęgnujecie tradycję a tym samym dajecie wyraz miłości do swojej Ojczyzny.   

            Spowiedź przed odpustem w sobotę od 15.00 do 17.00 będą także inni kapłani.

            Jutro mija termin dostarczenia prac konkursu pt. Św. Jadwiga w obrazie”. Zapraszam też do wykonywania różańców z dowolnych elementów. Rozstrzygniecie konkursu 28X.

             Z racji odpustu zbiórka do puszek w ramach Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny dla młodzieży będzie przeprowadzona tydzień później czyli 22 października.  

            Od roku w naszej diecezji peregrynują relikwie błog. Carla Acutisa. Ten chłopiec  jest patronem internautów czyli młodzieży. Już teraz wszystkich zapraszam,  zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania na Mszę św. z uczczeniem relikwie poprzez pokłon i  dotknięcie o godz. 17.00.

            Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki do wypisywania zmarłych są wystawione. 

            Za tydzień składka inwestycyjna.  Ostatnia wyniosła 5420zł.  Na wiosnę przymierzamy się do malowania dachu na plebanii. Wszystkim  ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

             Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Beacie Waksmundzkiej, Elżbiecie Spyra, Ewie Kopeć, Monice Dzielskiej, Ewie Czajka, Renacie Szymura, Cecylii Palej, Stanisławie Waksmundzkiej.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:

We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarska nr nieparzyste od 1A do 9

W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarska nr nieparzyste od 11 do 29

            Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny 534-995-731) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej jest wystawiona w przedsionku wejścia głów.