Ogłoszenia duszpasterskie 5 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 4 II  2024 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

5 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 4 II  2024 r.

            Dzisiaj – Zmianka tajemnic o 16.15. Nieszpory o 16.30 a o 17.00 Msza św. wieczorna.

            W poniedziałek – wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy. Można przynieść chleb i wodę do pobłogosławienia. Nowenna do Św. Jadwigi Śl.   

            We wtorek –  wspomnienie  św. Pawła Miki i jego Towarzyszy męczenników.

            W środę – Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą zapraszamy SLO a po niej zbiórka.

            W sobotę – w wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

            Za tydzień w niedzielę – wspomnienia  N.M.P z Lourdes. W ramach Światowego  Dnia Chorego Msza św. o godz. 17.00 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. będzie adoracja z Litanią do matki Bożej i Błogosławieństwo Lourdzkie Najświętszym Sakramentem. W tym dniu obejmujemy modlitwą wszystkich chorych, opiekującymi się chorymi, pracowników służby zdrowia, zespoły charytatywne oraz wszystkich, którzy okazują pomoc i solidarność cierpiącym.

            Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom Ewie Kubicz i Beacie Kulka, Panu Markowi Garcarzowi oraz młodzieży: Jakubowi Sral, Klaudii Cyrwus, Albertowi Byrdakowi, Dawidowi Waksmundzkiemu, Patrycji Waksmundzkiej, Oli Chorobie, Szymonowi Węglarzowi, Kacprowi Chorążemu. Mateuszowi Bienias, Kamilowi Bafia, Basi Mroszczak, Marlenie Florczak z Łodzi i Mateuszowi Garbaczowi  za rozebranie dekoracji i szopki betlejemskiej.  Przy okazji zaznaczę że Pani Ewa i Pani Beata swój czas i pracę podczas dekorowania naszej świątyni składają jako dar dla parafii. Pani Ewa nie tylko przed niedzielą ale także w tygodniu i w każdej sytuacji gdy ją tylko prosimy np. przed uroczystościami parafialnym jest do dyspozycji i chętnie gratisowo pomaga i służy przez układanie kwiatów oraz dba o estetyką naszej świątyni. Szczególnie Jej pragnę podziękować.     

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Iwonie Sral, Jadwidze Kuchta, Ewelinie Lorek, Elżbiecie Ścisłowicz, Aleksandrze Garcarz, Joannie Maryniarczyk, Annie Małysiak, Alinie Guziak, Marcie Klag.
            Troskę o naszą świątynię
w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 280 do 320.
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 322– 368
Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny 534-995-731,)
            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa  Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Rycerza Niepokalanej”, „Stasia” dla najmłodszych.

            Już od 29 grudnia z okazji 350 rocznicy objawień Najświętszego Serca Jezusowego jest wyświetlany w kinach film „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. To fabularna produkcja o bohaterskich francuskich katolikach, którzy w czasach krwawego terroru Rewolucji Francuskiej wzniecili wielkie ludowe powstanie w obronie wiary i Kościoła, umieszczając na swoich sztandarach wizerunek N.S. Pana Jezusa. Zapraszamy

            Jest także drugi wspaniały film „The Chosen” to serial, który daje do myślenia, przybliża osobę Jezusa i apostołów. Produkcja była konsultowana przez teologów protestanckich, katolickich i żydowskich, dzięki czemu dobrze oddaje przesłanie Ewangelii. W serialu ciekawie została przedstawiona sama osoba Jezusa, z poczuciem humoru. „Serial opiera się na tym, co mamy zapisane w Ewangelii, z drugiej strony jest próbą poszerzenia i zrozumienia opisanych tam wydarzeń, pogłębienia postaci, które znamy z kart Pisma Świętego”. W USA bije rekordy oglądalności. Jest wiele nawróceń po oglądnięciu tego filmu. Zapraszamy do wspólnego oglądania na pierwszy odcinek w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej na plebanię.