Ogłoszenia duszpasterskie 29 Niedziela Zwykła –22 X  2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

29 Niedziela Zwykła –22 X  2023 r.

          Dzisiaj –  Uroczystość Św. Jana Pawła II Wielkiego. Pytanie co pozostało w Polakach z Jego nauczania? Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień modlimy się w intencji Misji i Misjonarzy. Dzisiaj zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła w ramach Dnia Papieskiego na fundusz  stypendialny dla młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło nowego tysiąclecia”. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II, którego pragnął. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

         Pragnę serdecznie wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia naszej parafialnej uroczystości odpustowej. Jeszcze raz pragnę podziękować ks. profesorowi Janowi Żelaznemu za Sumę odpustową i Słowo Boże do nas skierowane. Wszystkim gościom, kapłanom. Bóg zapłać za barwne stroje góralskie  i oprawę liturgiczną. Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panu Organiście Walentemu Waksmundzkiemu i Panu Kościelnemu Markowi Garcarzowi. Radzie Parafialnej. Ogromne Bóg zapłać Strażakom, Pocztom Sztandarowym, Orkiestrze, Scholi i Muzyce Góralskiej. Paniom Ewie Kubicz i Beacie Kulka, Dzieciom w strojach komunijnych,  sypiącym kwiaty i dzwoniącym. Dziewczętom niosącym  feretrony i Gospodarzom niosącym baldachim, Paniom ze świecami, przedstawicielom młodzieży z klas VI, VII i VIII. Strażakom oraz Panu sołtysowi, młodzieży Basi Mroszczak, Wojtkowi Waksmundzkiemu, Damianowi i Kamilowi Bafia, Klaudii Cyrwus za zadbanie o teren wokół kościoła. Także Paniom Hani, Zofii i Eli. Bóg zapłać również za dary Państwu Bryja oraz Sral.

         Można jeszcze składać na wypominki jednorazowe oraz roczne. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Zwracam się z gorącą prośbą, by przy porządkowaniu grobów zachować czystość i porządek na całym cmentarzu. Prace budowlane na cmentarzu możliwe tylko do piątku aby nie zbrudzić pomników już uporządkowanych. Niech wszyscy postarają się aby zabierać ze sobą śmieci, zużyte znicze z tworzyw sztucznych czy szklanych. Każdy może wrzucić je do swoich segregowanych odpadów.

W poniedziałek – Różaniec święty z  Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej.

We wtorek – Jeśli będzie ładna pogoda tradycyjnie już po raz trzeci o tej porze, Różaniec odbędzie się o godz. 15.00  przy kapliczce „Na Styrku” w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. Msza św. normalnie w kościele o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do udziału.

W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Różańcowym.

W sobotę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy.  

         Za tydzień 29 X, 31X oraz  1XI w Uroczystość Wszystkich Świętych młodzież z naszej parafii będzie sprzedawać znicze. Zachęcamy aby nabywając je po przystępnej cenie wesprzeć ich działalność. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny.

         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Janinie Niedźwieckiej, Celinie Cyrwus, Beacie Waras, Antoninie Waksmundzkiej, Marii Kolasa, Stanisławie Mroszczak, Magdalenie Tynus, Beacie Kamińskiej, Agnieszce Ścisłowicz, Marii Kudas, Marii Cyrwus.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr Nieparzyste od 77 do 89.
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr Nieparzyste od 91 do 101

W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.
(Tel. na zastępstwa; do P. Heleny(534-995-731, 575 507 100), P. Elżbiety (500-258-263)

         Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Staś” dla najmłodszych, kalendarze ludźmierskie (w cenie 8 zł). oraz piękne albumowe na papierze kredowym (w cenie 15 zł)