Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E – 24 IX 2023 r.

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

            Dziś – Według zapowiedzi na sumie godz. 11.00 Młodzież z klas VI, VII i VIII przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w czasie ofiarowania złoży deklaracje, iż pragną dobrze przygotować na przyjecie darów Ducha św. Dzisiaj odpust w Ostrowsku, ku czci Św. Michała Archanioła. Obchodzimy także Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do modlitwą za młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w dekanacie i parafii. Nieszpory o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
            W poniedziałeknowenna do św. Jadwigi Śląskiej
            W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
            W czwartek – wspomnienie św. Wacława,  męczennika.
            W piątek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy młodzież począwszy od  6  klasy do udziału w spotkaniach Grupy Apostolskiej w piątki o godz. 19.00. Spotkania formacyjne pozwalają przybliżyć się do Jezusa, pogłębić swoja wiarę ale również rozwijać swoje talenty, choćby teatralne.
            W sobotę – Zapraszamy dzieci oraz młodzież, która pragnie śpiewać w Scholii. Próby odbywają się w soboty o godz. 10.30 na plebanii. Wcześniej szkółka gitarowa o godzinie 10.00.
            W sobotę 30 września 2023r. wyruszamy o godz. 8.00 na pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jana Pawła II, później zwiedzimy Średniowieczny Kraków. Na zakończenie udamy się do Parafii i Kościoła w Bibicach p.w. MB Nieustającej Pomocy gdzie spotkamy się z naszym rodakiem Ks. dr prob. Janem Przybockim. Po Nowennie do Matki Bożej N. P. spotkamy się przy stole. Po drodze wstąpimy do Zielonek.
            W sobotę –  wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła.

            Za tydzień w niedzielę – 1 października na sumie o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.  Rozpoczynamy w tym dniu Nabożeństwa Różańcowe, Wiemy jak ważna jest to modlitwa, do której zachęcała podczas objawień sama Matka Boża. Była to ulubiona modlitwa św. Jana Pawła II Wielkiego, której wiele zawdzięczał. Zapraszamy szczególnie dzieci szkolne także pierwszokomunijne, kandydatów do Bierzmowania z klasy 6, 7 i 8. W tygodniu Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 16.30. W czasie nabożeństw dzieciom będą rozdawane  obrazki. Na końcu dla wytrwałych przewidziane są nagrody.

            Zapraszamy już po raz czwarty do udziału w konkursie pt. Św. Jadwiga Śląska w obrazie” Dozwolona dowolna technika. Na prace czekamy do 8.10.2023 r. Przewidziane nagrody.

            Bóg zapłać Panu Stanisławowi Kamoniowi za bezinteresowną pomoc w usunięciu starych pni i uporządkowaniu ogrodu przed plebanią.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Joannie Bogdau-Niemiec, Józefie Cesacz, Irenie Chrobak, Ewie Waksmundzkiej, Krystynie Siuty, Emilii Szeliga, Patrycji Cyba, Agacie Baraniak, Stanisławie Lenart, Elżbiecie Młynarczyk.
            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 90  do 100
W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 105 do 108

            W razie potrzeby można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny 534-995-731)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi. Są już nowe barwne kalendarze w cenie 15zł.