Ogłoszenia duszpasterskie XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 01  X  2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 01  X  2023 r.

             Dzisiaj – Przypada wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na sumie o godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.  Przed Różańcem o 16.15 zmiana tajemnic. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 16.30. O prowadzenie prosimy Żywe Róże. W tygodniu Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00. Są rozdawane dzieciom codziennie obrazki. Zapraszamy szczególnie dzieci szkolne także pierwszokomunijne, kandydatów do Bierzmowania z klasy 6, 7 i 8.
            W poniedziałek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Różaniec połączony z Nowenną do św. Jadwigi Śl.
            W środę  – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Różaniec w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustające Pomocy.
            W czwartek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej. Różaniec prowadzi Służba Liturgiczna Ołtarza. Po Mszy św. spotkanie i próba kandydatów, ministrantów i lektorów przed odpustem, obecność obowiązkowa. W piątek odwiedziny chorych zgłoszonych do czwartku.

            Spowiedź pierwszo piątkowa oraz przed odpustem w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.00. W czwartek  będzie spowiadał drugi kapłan dlatego zapraszamy dzieci i młodzież. Klasom 6, 7 i 8. Przypominamy o  comiesięcznej spowiedzi św. i podpisywaniu indeksów.

            W I piątek –Nabożeństwo Różańcowe w ramach spotkania poprowadzi Grupa Młodzieżowa.  Zapraszamy młodzież z klas VII  i VIII na Mszę św. o godz. 17.00 w ramach spotkań przygotowujących do Bierzmowania.

            W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. I sobota miesiąca dlatego modlitwa Różańcowa będzie jako wynagradzająca za grzechy własne, naszej Ojczyzny i całego świata. O poprowadzenie modlitwy prosimy Różę Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy dzieci oraz młodzież, która pragnie śpiewać w Scholi. Próby odbywają się w soboty o godz. 10.30 na plebanii. Wcześniej szkółka gitarowa o godzinie 9.30.
            W sobotę  14 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

            Za 2 tygodnie 15 października nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył będzie i wygłosi Homilię ks. dr hab. Jan Żelazny. Wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.  Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Muzykę Góralska czyli Kapelę, Scholę. Zachęcam do jak największego udziału w strojach regionalnych. Dzieci z trzecich klas, Dzieci do sypania kwiatów, oraz  IV klasy w strojach komunijnych. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do niesienia feretronów.

            Zapraszamy już po raz piąty do udziału w konkursie pt.” Św. Jadwiga w obrazie” Dozwolona dowolna technika. Na prace czekamy do 8.10.2023 r. Przewidziane atrakcyjne nagrody. Prace będzie przyjmować Pani Ania – katechetka lub można przynieść do zakrystii.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Zofii Kantor, Teresie Rejczak, Alicji Rejczak, Ewie Gach, Annie Sral, Dominice Siuta, Katarzynie Ambroż, Grażynie Cyrwus.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:

We wtorek – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 115 do 123

W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 124 do 140

            W razie potrzeby można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny 534-995-731) Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Można zabrać karteczki do wypisywania zmarłych.
            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi. Są już nowe barwne kalendarze w cenie 15zł.