Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna – 12  V   2024 r.  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

VII Niedziela Wielkanocna – 12  V   2024 r.

 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

            Dzisiaj – W naszej parafii na sumie przeżywamy Uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Bóg zapłać Rodzicom za gruntowne posprzątanie naszej świątyni i dar ołtarza czyli zakup kociołka na wodę święcona z kropidłem . Niech pomoże nam ten dar przypominać sobie o Chrzcie św., który wprowadził nas do wspólnoty Kościoła. Nie zapomnijmy o modlitwie w intencji dzieci oraz ich bliskich aby przez całe życie pozostałe wierne Jezusowi. Do soboty uczestniczą w tzw. Białym Tygodniu przeżywając Mszę św. z Nabożeństwem Majowym.

         Pielgrzymka Dzieci Komunijnych odbędzie się 18 czerwca w sobotę. Wyjazd do Ludźmierza rodzinnie we własnym zakresie i Msza św. w sanktuarium o godz. 12.00.          Nabożeństwo majowe w niedzielę i święta o godz. 17.30. W tygodniu połączone z  Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach. Kandydaci do Bierzmowania mają przeżyć przynajmniej 10 nabożeństw.

         W poniedziałek –  Msza św. o 17.30 O światło Ducha św. i zdanie egzaminów dla VIII Klas z poświęceniem długopisów. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem Majowym wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 18.00.  Rozpoczynają się modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha św.

         Od jutra będziemy modlić się w ramach dni krzyżowych o urodzaje, za rolników, błogosławieństwo w pracy, za kraje głodujące a także o pokój na Świecie. W poniedziałek będziemy modlić się po Mszy św. przy kapliczce koło szkoły. We wtorek  przy figurce Matki Bożej w murze kościelnym. W środę natomiast przy kapliczce na ul. Konfederacji Tatrzańskiej.

         We wtorek – Święto św. Macieja apostoła

         W czwartek – Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika głównego patrona Polski.

         W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy o obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli 26 maja.  Za tydzień 19 maja o godz. 11.00 przeżywamy Rocznicę I Komunii Św. Klas IV-tych. Próba w czwartek 16 maj po Majówce.  Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci oraz ich Rodzin.

         Za tydzień składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Obecnie trwają prace na cmentarzu. Układana jest kostka. Wprowadzone zostały przewody pod oświetlenie oraz nagłośnienie. Postawiony jest też słup elektryczny.   

         Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Jerychu Różańcowym w Ludźmierzu.

         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Renacie Waksmundzkiej-Luberda, Lucynie Bryja, Marii Szkoda, Stefanii Cyrwus, Czesławowi Kolasa, Joannie Kolasa, oraz Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnym a także OSP Waksmund za umycie drogi na Uroczystość Komunijną.

         Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  – mieszkańcom ul. Słonecznej nr od 12 do 20
W sobotę  – mieszkańcom ul. Słonecznej nr 21 do końca do 45. oraz prof. Andrzeja Waksmundzkiego nr 4 i 18                                W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

                            (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)       

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”