Ogłoszenia duszpasterskie 19  II  2023 r.  7 Niedziela Zwykła.

19  II  2023 r.  7 Niedziela Zwykła.

Dzisiaj – Rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim  Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Sumie do godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich parafian, do osobistej modlitwy.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz litania do Św. Andrzeja Boboli w intencji naszych rodzin i Ojczyzny o przemianę naszych serc, na którą zapraszamy Dzieci Komunijne. O 16.00 Różaniec o  Pokój na Świecie a po nim Nieszpory o godz. 16.30. O przewodnictwo prosimy Żywe Róże.

W poniedziałek –  O 15.00 adoracja N.S. z Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 16.30 Różaniec z Nowenną do Św. Jadwigi Śląskiej o Pokój na Świecie. Szczególnie na Różaniec  zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi z klas I, II, III i IV oraz kandydatów z VIII klasy. Obecność obowiązkowa

We wtorek – kolejny dzień 40-godzinnego nabożeństwa.  Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji o pokój na Świecie. O godz. 15.00  koronka do Bożego Miłosierdzia na którą szczególnie zapraszamy klasy V, VI oraz kandydatów do Bierzmowania z klasy VII. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Zachęcamy do adoracji osobistej.

W najbliższą Środę –  Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty, nawrócenia, refleksji nad naszym życiem. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Kościół zachęca w tym okresie Wielkiego Postu do wyrzeczeń, postanowień i postów w wybranych intencjach szczególnie prosząc o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz.17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Zapraszamy szczególnie Lektorów. Po Mszy św. zbiórka w salce.

W piątekDroga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00, dla dorosłych o 17.00, a dla młodzieży prowadzona przez Grupę Młodzieżową o godz. 20.00. Próba dla chętnych, którzy chcieliby się włączyć w śpiew godzinę wcześniej o 19.00 w salce na plebanii. Zapraszamy także dziewczęta  z zespołu  „Hilaritas”. Dodatkowa w niedziele po Sumie prowadzona przez Lektorów. Kandydaci do sakramentu bierzmowania w ramach spotkania uczestniczą w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.
            W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.  Rano w każdą niedzielę Wielkiego Postu Pan Organista prowadzi Godzinki o Męce Pańskiej.

Dzisiejsza składka jest inwestycyjną. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

W czasie ostatniej zbiórki do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji oraz Syrii zebraliśmy kwotę 4850 zł. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zostały odnowione dwie figury: Matki Bożej z groty w ogrodzeniu oraz Chrystus Zmartwychwstały używany w czasie procesji. Koszt 2300zł . Ofiarodawcą był tuż przed śmiercią ś. p. Bronisław Sral. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Marioli Chryczyk, Barbarze Wajsak, Ali Szostek, Karolinie Jakub, Stanisławie Baraniak, Jolancie Cesacz, Marcie Gołdyn, Marii Waksmundzkiej, Marii Bryja, Danucie Ścisłowicz, Karolinie Maciasz.

We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 172 – 198
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 202 – 220
                       (Tel. na zastępstwa; do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, Rycerz Niepokalanej.

Dodatkowe:

Od 20.02. 2023 r. do 15.03.2023 r. w Remizie OSP w Waksmundzie będą wydawane nakazy płatnicze rolne i od nieruchomości. W dniach: od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 19.00, w sobotę od 13,00 do 17.00. Możliwość zapłaty podatku na miejscu.