Ogłoszenia duszpasterskie 30 Niedziela Zwykła –25 X  2020 r.

Rocznica Poświęcenia Kościoła

Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15, Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

Przez cały tydzień modliliśmy się w intencji Misji i Misjonarzy. Możemy się dzisiaj włączyć także  w pomoc   materialną poprze ofiary do puszek.

Można jeszcze składać na wypominki jednorazowe oraz roczne.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalmy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. W dniach od 1 do 8 listopada można również  uzyskać odpust ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych. Ponadto decyzją Ojca Św. Franciszka w miesiącu listopadzie (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie – choćby tylko w myślach – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać  odpust zupełny za zmarłych. Nie można go ofiarować za samego siebie. W inne dni taki odpust jest cząstkowy.

Pamiętajmy jednak o zachowaniu w tych dniach i nie tylko wszelkich zasadach bezpieczeństwa. Jest poważna sytuacja zatem w ramach miłości bliźniego proszę o zachowanie dystansu, maseczkach i dezynfekcji rąk. W naszej świątyni obecnie może znajdować się maksymalnie 80 osób.  

W środę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy

W przyszłą niedzielę  – UROCZYSOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 14.00, która była połączona z procesją na cmentarz. Z powodu wyjątkowej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, każdy indywidualnie sobie przejdzie na groby swoich bliskich a asysta z kapłanem  pokropi groby Waszych zmarłych. Przy stacjach czytanie wypominanych zmarłych z modlitwą różańcową.

W przyszły poniedziałekWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.  Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00 i 17.00.  Po Mszy św. o godz. 8.00 wypominki i modlitwy za zmarłych.   W tym dniu także wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej także z modlitwami za zamarłych.

Zwracam się z gorącą prośbą, by przy porządkowaniu grobów zachować czystość i porządek na całym cmentarzu. Niech wszyscy postarają się aby zabierać ze sobą śmieci, zużyte znicze z tworzyw sztucznych czy szklanych. Każdy może wrzucić je do swoich worków na plastiki za które  nie płaci.

Dzisiaj oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych młodzież z grupy Apostolskiej z naszej parafii będzie sprzedawać znicze. Nie ma zatem potrzeby, by zaopatrywać się w nie wcześniej, gdyż będzie można przy cmentarzu nabyć je w przystępnej cenie. W ten sposób wesprzemy ich działalność.

Niestety wraz z diakonem zmorzyła nas choroba.  Mamy nadzieje że do świąt będziemy w pełni sprawni. Prosimy o modlitwę i składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelką okazana pomoc i życzliwość. Szczególne podziękowania kieruje do Ojców Karmelitów z Kluszkowiec za zastępstwo w prowadzeniu nabożeństw, także do Pana Marka Garcarza nowego kościelnego. Bóg zapłać mu także za uprzątnięcie terenu po ociepleniu plebanii.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)..….

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:
We wtorek  – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 13 do 30

Sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 30 do 39

Do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, Rycerz Niepokalanej, Staś dla najmłodszych, gazetka wydana na kredowym papierze z wieloma atrakcjami.