O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 18  X   2020  r. XIX Niedziela Zwykła

 

Odpust Parafialny ku czci Św. Jadwigi Śląskiej

        Nasza parafia przeżywa dziś uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Gościmy dzisiaj Ks. Szymona Kanonika dr pracującego w sadzie Metropolitalnym Archidiecezji Krakowskiej. Dziękujemy Mu za tak głębokie Słowo Boże do nas skierowane i za odprawienie  Sumy Odpustowej. Po każdej Mszy św. uczczenie relikwii naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej. (Niestety nie będzie procesji z racji obecnej sytuacji.) Został wydany dekret który umieszony jest na internecie. Musimy pamiętać o zachowaniu dystansu 1 osoba na 7m2, zakładamy że w naszej świątyni jest to 80 osób w odstępach ok. 1,3m.. dezynfekcji rąk oraz maseczkach. Mamy nadzieję że to minie ale trzeba naszej mobilizacji i modlitwy a może nawet postu czy wyrzeczeń. 

       Nabożeństwo różańcowe i litania do św. Jadwigi Śląskiej o godz. 16.15. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

Zapraszamy aby od dziś, na  Facebooku parafialnym w ramach konkursu pt. Św. Jadwiga w obrazie” zalajkować daną wybraną przez siebie pracę. Wytypujemy w ten sposób zwycięzców. Przewidziane atrakcyjne nagrody.

Młodzież zachęca do kupowania zniczy w najbliższą niedzielę 25 X, 31 X oraz  1 i 2 XI. Dochód będzie przeznaczony na cele Grupy Apostolskiej.

We wtorek  – Uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

W czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II. Modlitwa Różańcowa połączona z modlitwami  do naszego umiłowanego Św. Papieża Rodaka o ochronę życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, oraz ustanie pandemii.

13 X w rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie rozpoczęliśmy nowennę w obronie życia Nienarodzonych do Św. Jana Pawła II. Zachęcamy aby ją kontynuować także w domach. Materiały na Facebooku, były też rozdawane. W tym dniu ks. Bp Damian Muskus udzielił Sakramentu Bierzmowana naszej młodzieży (pięćdziesięciu jeden osobom). Opatrzność Boża czuwała bo jak widać na ten czas jest już niemożliwe.

Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki do wypisywania zmarłych do zabrania obok gazet i przy płynach dezynfekujących. Część wypominków jednorazowych będzie na cmentarzu, a pozostałe, w kościele przed nabożeństwami.

        Dzisiaj składka inwestycyjna na ocieplenie plebani. Prace są już na ukończeniu. Za wszystkie ofiary wraz z Radą Parafialną składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zbiórka pieniężna na rzecz rodziny, która uległa spaleniu tzw. „pogorzelców” w sobotę 24 października po godz. 16.00 na ul. Długiej i Ligęzów będzie zbierał LKS Huragan. Na pozostałych ulicach w najbliższą niedzielę 25 października od godz. 14.00 będzie zbierać Rada Sołecka z OSP Waksmund.

Pod kościołem będzie zbiórka na rehabilitację 6-letniej Wiktorii.

Bóg zapłać za posprzątanie i ofiary na  kwiaty osobom: …….

Także rodzicom młodzieży, która przystąpiła do sakramentu Bierzmowania. Zwłaszcza za pokrycie kosztów renowacji tego pięknego krzyża  tzw. Procesyjnego tu przy ołtarzu.

          Sprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu:

Poniedziałek – mieszkańcy ul. Na Równi nr od 115 do 123

Sobota – mieszkańcy ul. Na Równi nr od 124 do 140      Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz Rycerz Niepokalanej. Jest już od jakiegoś czasu oprócz Facebooka strona parafiawaksmund.pl