Ogłoszenia duszpasterskie V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 7 V 2023 r.

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 7 V 2023 r.

Dzisiaj – Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W tygodniu połączone z  Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy Dzieci i młodzież do udziału w tych pięknych nabożeństwach jeśli nie w naszej świątyni to przynajmniej  przy tradycyjnych kapliczkach. Kandydaci z VI, VII  i VIII klas mają uczestniczyć przynajmniej 10 razy w nabożeństwach.

W poniedziałek –  Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W Katedrze Wawelskiej święcenia diakonatu.

Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem Majowym.

W Środę  – Majówka połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – Na Msze św. i zbiórkę zapraszamy Ministrantów i Lektorów.

Spowiedź przed I Komunią Św.  dla dzieci i ich Rodziców będzie w sobotę o godz. 10.30 Będzie spowiadało trzech  kapłanów.

W przyszłą niedzielę – dzieci z klasy III będą przeżywały Uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00.  Pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy św. Bardzo prosimy aby nawę główną na tej Mszy św. zostawić dla dzieci i ich rodzin.  Nie zainteresowanych bezpośrednio prosimy o przyjście na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00.

Ostatnie próby – przed I Komunią w środę i piątek po Nabożeństwie Majowym.

Pielgrzymka Dzieci Komunijnych odbędzie się 3 czerwca w sobotę. Wyjazd do Ludźmierza rodzinnie we własnym zakresie i Msza św. w sanktuarium o godz. 12.00

W ramach „Różańcowego Jerycha” w Ludźmierzu Parafia Waksmund podejmuje czuwanie z 12/13 maja / z pt. na sob./ od północy do godz. 4.00.  Szczegóły w gablotce lub u P. Marii Kruczek.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 6460 zł.

Rocznicę I Komunii Św. Klasa IV będzie obchodzić  4  czerwca w niedzielę o godz. 11.00. Próba  29 maj w poniedziałek o godz. 16.00.   Nie zapominajmy o modlitwie w intencji dzieci oraz ich Rodzin aby pozostałe wierne Jezusowi jak w Dzień I Komunii Św.

Wyjazd pielgrzymów do Fatimy na lotnisko 20 maja w sobotę o godz. 9.00 z przed kościoła.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Helenie Siuty, Edycie Białoń, Danucie Waksmundzkiej, Justynie Kudas, Urszuli Węglarz, Teofili Waksmundzkiej, Agnieszce Jaróg, Antoninie Szeliga.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Gorczańskiej nr od 19 do 24 oraz Partyzantów.
W piątek lub sobotę  – Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gość Niedzielny”  , „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, „Rycerz Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”.