Ogłoszenia duszpasterskie IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 30 IV 2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 30 IV 2023 r.

           

            Dzisiaj – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe, w niedzielę zawsze o godz. 17.30. W tygodniu połączone będą z  Mszą św. o godz. 18.00.  Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach w kościele lub przy kapliczkach z rodzicami. Szczególnie zapraszamy na majówki w kościele dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowań do I  Komunii Św. oraz kandydatów do Bierzmowania czyli klasy VI, VII, i VIII.           

            W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem Majowym po Mszy św. o godz. 18.00.

            We wtorek – obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Narodowej a także Polonii i Polaków za granicą. Życzymy im wielu łask Bożych i nieustannej relacji z Ojczyzną.

            W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi panny Królowej Polski  głównej patronki Naszej Ojczyzny tym dniu także wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św.  z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich o 8.00, 11.00 i 18.00. O 11.00 w intencji Naszej Ochotniczej Straży Pożarnej i ich Rodzin o zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę Św. Floriana oraz w intencji Ojczyzny. Niech te dni staną się dla nas okazją do wyrażenia uczuć patriotycznych poprzez modlitwę i eksponowanie barw Narodowych.

            W czwartek – wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

            Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 18.00. W czwartek  będzie spowiadał drugi kapłan dlatego zapraszamy w tym dniu klasy 6, 7 i 8 oraz dzieci a także dorosłych przed I Komunią św. W piątek odwiedziny zgłoszonych do czwartku chorych.

            W piątek –  wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie uczestników Pielgrzymki do Fatimy.

            W sobotę –  święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba. I sobota miesiąca. O poprowadzenie nabożeństwa przebłagalnego z Różańcem św. o 17.30 prosimy Różę Św. Anny. Nabożeństwo Majowe na początku Mszy św. o godz. 18.00

            W przyszłą Niedzielę – Adoracja N. Sakramentu. Zmianka różańcowa przed Nabożeństwem Majowym o godz. 17.20.

            Próby Dzieci Komunijnych w czwartek i sobotę po Nabożeństwie Majowym

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Bożenie Ptaś, Kindze Czubiak, Lucynie i Monice Chorąży, Stanisławie Garcarz, Jolancie Gach, Grażynie Oleksa, Alicji Bryja, Marianowi Waksmundzkiemu, Janinie Waksmundzkiej, Marii Krauzowicz, Natalii Zając, Małgorzacie Kuraś.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  – mieszkańcom ul. Gorczańskiej nr od 2A do 7
W sobotę  –   mieszkańcom ul. Gorczańskiej nr od 8 do 18

            W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gość Niedzielny”  , „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, „Rycerz Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”