Ogłoszenia duszpasterskie 3 XII   2023 r. – I Niedziela Adwentu

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

3 XII   2023 r. – I Niedziela Adwentu

           Rozpoczynamy dziś Adwent – to czas  pobożnego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Przeżyjmy ten okres w modlitewnym skupieniu i trzeźwości, przygotujmy nasze serca na spotkanie z Chrystusem przez udział w Roratach i spowiedź adwentową. Roraty w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 17.00.  a we wtorek, czwartek i sobotę o 6.30 poprzedzone Godzinkami do Matki Najświętszej. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami szczególnie komunijne, kandydatów do Bierzmowania (VI, VII i VIII kl. – min. 10 Rorat), oraz dorosłych.  Dzieciom będą rozdawane obrazki na poszczególne dni tygodnia. Przewidziane nagrody. Na chórze mogą znajdować się tylko osoby pełno letnie lub pod opieka rodziców. Podejmijmy też adwentowe postanowienia. Nieszpory o godz. 16.30. Zmianka Różańcowa o 16.15.

            W poniedziałek  – Nowenna do Św. Jadwigi Śl.  

            W środę – wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. Roratniej spotkanie z wyjątkowym Gościem. Dzieci ze Scholi oraz Służba Liturgiczna Ołtarza czyli Ministranci i Lektorzy proszeni są o przybycie.

            W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa  i doktora Kościoła.

W piątekuroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPMsze św. w tym dniu o 6:30 i 17:00. W tym dniu zachęcamy do modlitwy w czasie tzw. Godziny Łaski: między godz. 12.00 a 13.00.  Oto słowa Maryi na podstawie objawień włoskiej wizjonerki Pieriny Gilli  : „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. … Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

            W niedzielę 10 grudnia – na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików i krzyżyków Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. (mogą być z Chrztu św.) Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami.
            W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie – po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek szczególnie dla naszych rodaków na Białorusi i Ukrainie.

            Świece adwentowe „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na akcje pomocy dzieciom będącym w potrzebie, można nabywać już w tygodniu w zakrystii.

            Po każdej Mszy Św. obrzęd pobłogosławienia opłatków na stół wigilijny. Opłatki rozprowadzane są przez P. Organistę na plebanii w salce na dole przed i po każdej Mszy św. lub w tygodniu na chórze. Nabycie opłatków jest okazją do wyrażenia wdzięczności każdej z rodzin naszej parafii za Jego całoroczną posługę.

            Bóg zapłać Zespołowi Charytatywnemu za pomoc w zorganizowaniu paczek dla chorych oraz grup parafialnych, Paniom: Marii Kruczek, Stefani Skalskiej, Elżbiecie Słowakiewicz, Teresie  Niemiec.

            W czasie ostatniej składki inwestycyjnej na ogrzewanie zebraliśmy 6736zł. Za ofiarność wraz z Radą Parafialną składamy serdeczne Bóg zapłać.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Bogusławie Bizub, Celinie Ligęza, Teresie Niemiec, Joli Kudas, Kazimierze Waksmundzkiej, Marcie Garbacz, Monice Wilczek, Ewie Mroszczak, Beacie Marszałek, Stanisławie Bem, Jadwidze Cyrwus.   

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 265 do 285
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 287 do 301
           Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)
            Świece adwentowe „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na prowadzone akcje pomocy dzieciom będącym w potrzebie, można nabywać w zakrystii lub przed kościołem. Podstawowa kwota to 10 zł.
            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, Rycerz Niepokalanej, „Staś” dla najmłodszych, kalendarze ludźmierskie oraz  albumowe z Gościa Niedzielnego (w cenie 15 zł). Dzieci proszone są o odbieranie swoich pięknych różańców z konkursu.
            Dodatkowe ogłoszenie: Przed kościołem można nabyć miód z pasieki naszego parafianina