Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna – 17  VI   2026 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

VII Niedziela Wielkanocna – 17  VI   2026 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

            Dzisiaj – Na sumie Rocznica I Komunii Św. Klasy IV. Nabożeństwo majowe w niedzielę i święta o godz. 17.30. W tygodniu połączone z  Mszą św. o godz. 18.00.  Zachęcajmy zwłaszcza najmłodszych do przeżywania tych pięknych nabożeństw.

          Przeżywamy tzw. rekolekcje „Różaniec 33”. Jest to różańcowe  przygotowanie do Aktu oddania się Matce Bożej przed dwusetną rocznicą powstania dzieła Żywego Różańca. Rekolekcje prowadzone są codziennie po nabożeństwie majowym. W niedziele natomiast przed Majówką o godz. 17.00.

          W poniedziałek –  przypada 106. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Prośmy aby wstawiał się za naszą Ojczyzną i wypraszał dla nas siłę do dawania świadectwa przynależności do Chrystusa i obrony Krzyża w swoich środowiskach do czego nas zachęcał. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem Majowym.  Spotkanie Grupy Apostolskiej oraz Lektorów i Ministrantów o godz. 19.30 w salce. 

          W środę – Majówka połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji Naszej Ojczyzny. Przed Msza św. o 17.30 zapraszamy chętnych chłopców z klasy III do Służby Liturgicznej Ołtarza. Prosimy o zachętę dla nich ze strony rodziców i bliskich. 

          W czwartek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. Spotkanie zespołu synodalnego o godz. 19.30.

          W piątek – wspomnienie św. Rity.

          W sobotę – Spotkanie Scholi o godz. 10.00. Zapraszamy nowych artystów szczególnie dziewczynki ale nie tylko z klas III, którzy pragną poprzez śpiew i grę na instrumentach wielbić Pana Boga i pomagać w przeżywaniu liturgii. W przeddzień Zesłania Ducha Św. na Mszę św. o godz. 18.00, nabożeństwo majowe i spotkanie zapraszam VII i  VIII klasy.

          Dzisiaj składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

          Bóg zapłać Panu Janowi Greczkowi za przygotowanie kapliczki Na Styrku oraz kwiaty i znicze z okazji Dni Krzyżowych.

           Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Józefie Siuty, Renacie Kruczek, Justynie Frąś, Zofii Kolasa, Marii Niemiec, Małgorzacie Waksmundzkiej, Marii Mikowskiej, Sławomirowi Bielańskiemu, Marlenie Ptaś, Krystynie Janczy.  

          Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek –  mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 75 do 99

W sobotę  –   mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 101 do 115 do końca

                 Można skorzystać z zastępstwa. Są Panie, które służą pomocą.
        (Tel. do P. Anny 699-918-637,  P. Ewy 506-046 318 i P. Heleny  534-995-731,)

                    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”, „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”. Dla dzieci i młodzieży z grup parafialnych organizowane są Wakacje z Bogiem w Bieszczady. Termin od 29 czerwca do 3 lipca 2026r. (5 dni ). Koszt dla naszych wspólnot parafialnych to 1000zł. Dla pozostałych 1360zł. Są jeszcze wolne miejsca. Mogą zapisywać się także dorośli do 24 maja.  

Za tydzień kazania wygłosi ks. Marek Zołoteńki proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu. Będzie prosił o wsparcie do puszek na wykończenie swojego kościoła.

Za tydzień w niedzielę na sumie o godz. 11.00 wystąpi Chór „Sancta Trinitas” z  Czarnego Dunajca. Zapraszamy!