Ogłoszenia duszpasterskie 13 VIII 2023 r. XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

13 VIII 2023 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

        

         Dzisiaj – przypada święto N.M.P. Kalwaryjskiej. Nieszpory o godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00.

         W poniedziałek –  Wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika.

         We wtorekUroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. tak jak w niedzielę. Na Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W Sanktuarium M.B. w Ludźmierzu Pasterkę Maryjną o północy z 14/15 sierpnia odprawi Ks. bp Jan Zając. Suma odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP. o godz. 11.30. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Mieszkańcy Ludźmierza przyjmują samochody do parkowania na swoje podwórka. Otwarta brama podwórka czy ogrodu będzie znakiem, że tam można zaparkować. Wieczorem nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej.

         W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej.

         W czwartek – Święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

         Za tydzień – W trzecią niedzielę miesiąca składka inwestycyjna.

         Dożynki w naszej parafii będziemy obchodzić z reguły w ostatnią niedzielę sierpnia. W tym roku będzie to 27 VIII 2023. O przygotowanie wieńca proszeni są mieszkańcy ul.: Na Równi, (W 2024 r. – ul. Nowotarska nr parzyste  od Ostrowska do skrzyżowania).

         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Małgorzacie Garbacz, Marii Huzior, Halinie Ścisłowicz, Elżbiecie Królak, Danucie Wyszyńskiej, Jadwidze Baraniak, Małgorzacie Niemiec, Stanisławowi Kamoń, Barbarze Krupa, Marii Bylinowskiej.

         Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nadwodniej nr od 22 do 32   
W sobotę – mieszkańcom ul. ul. Nadwodniej nr od 34 do 42   

         W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi.

         LKS Huragan Waksmund oraz Sołtys i Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców Waksmundu i Gości  na kolejny już Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Waksmundzie na stadionie sportowym, dzisiaj 13 sierpnia 2023 roku.  Organizatorzy zapraszają wszystkich na godzinę 13.00.  W programie wiele atrakcji dla dużych i małych Uczestników, bezpłatne dmuchańce i animatorzy dla najmłodszych, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, grill, występ muzyczny naszej młodzieży, zaś od godziny 20 zabawa taneczna z zespołem Sprytni. Zapraszamy wszystkich  bardzo serdecznie!

Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji.