O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 04  X   2020 r. XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj – przed Różańcem zmiana tajemnic. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 16.15, które prowadzą Żywe Róże. Podobnie prosimy o prowadzenie Różańca w I-wsze soboty miesiąca. W przyszłą poprowadzi Róża Św. Jadwigi Śl.. W tygodniu Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00. Przed błogosławieństwem przedstawiciele wydawnictwa św. Pawła, będą promować Ewangeliarze – Słowo Boże na każdy dzień 2021 r.

W poniedziałek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej. Spotkanie  kandydatów o godz. 16.00  i ministrantów po Mszy św. o godz. 17.30.

W środę  – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej

Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

W piątek – wspomnienie św. Wincentego Kadłubka, biskupa. Na 17.00 zapraszamy I i II kl. średnie. Po Mszy św. spotkanie i próba przed Bierzmowaniem. Jak Bóg pozwoli ks. Bp Damian Muskus udzieli Sakramentu Bierzmowana naszej młodzieży 13 października we wtorek o godz. 18.00.

Za 2 tygodnie 18 października nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Kanonik  dr Szymon Janiczek  pracujący w sadzie Metropolitalnym Archidiecezji Krakowskiej.

Za tydzień w niedzielę XX Dzień Papieski zachęcamy aby złożyć ofiarę do puszki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło nowego tysiąclecia” przy wyjściu z kościoła. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II, którego on pragnął.

Spotkanie Grupy Apostolskiej oraz Lektorów w piątek na Mszy św. o godz. 17.00.

Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Można zabrać karteczki do wypisywania zmarłych.

Zwracam się z prośbą, by przy porządkowaniu grobów zachować czystość i porządek na całym cmentarzu. Jest już w zwyczaju naszej parafii że wierni zabierają ze sobą śmieci, zwłaszcza zużyte znicze z tworzyw sztucznych.  Każdy może wrzucić je do swoich worków na plastiki za które nic nie płaci. Za ten gest z Waszej strony składam serdeczne Bóg zapłać!

Tak przy okazji dzisiaj wspominamy św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem ekologów. Zbliża się sezon grzewczy. Wiemy jak to jest praktykowane że wrzuca się do pieca plastiki. Osoby te nie tylko zatruwają środowiska ale zatruwają siebie i innych. Takie zachowanie przyczynia się do chorób nowotworowych. To należy nazwać po imieniu, jest to po prostu „głupota”. Tym bardziej że wystarczy ten plastik czy butelkę wrzucić do worka bez kosztów. Pamiętaj: piąte „Nie zabijaj”!!!

Zapraszamy już po raz drugi do udziału w konkursie pt. Św. Jadwiga w obrazie” Dozwolona dowolna technika. Na prace czekamy do 11.10.2020 r. Przewidziane atrakcyjne nagrody. Prace nadsyłamy przez Messengera na Facebooka parafialnego. Po odbiór nagród za konkurs palm zapraszamy po Mszy św.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom:….

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:
Poniedziałek – mieszkańcom ul. Nadwodniej nr od 58-do końca

Sobota – mieszkańcom ul. Sportowej

Do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, Rycerz Niepokalanej  oraz dla dzieci nowe czasopismo „Staś”.