Ogłoszenia duszpasterskie VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 5 V 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 5 V 2024 r.

 

            Dzisiaj – Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Wcześniej zmianka różańcowa. W tygodniu połączone z  Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy Dzieci i młodzież do udziału w tych pięknych nabożeństwach także przy tradycyjnych kapliczkach. Duża role ogrywają rodzice aby zachęcić dzieci tak jak my niegdyś byliśmy zachęcani. Zróbcie wszystko aby tego nie zaniechać. Kandydaci z VI, VII  i VIII klas mają uczestniczyć przynajmniej 10 razy w nabożeństwach w kościele.

            W poniedziałek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem Majowym.

            W Środę  – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W Katedrze Wawelskiej święcenia diakonatu naszego Jakuba Byrdaka o godz. 9.00. Wyjazd na uroczystość o godz. 7.00. Majówka połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zbiórka SLO Ministrantów i Lektorów. Obecność obowiązkowa.

            Spowiedź przed I Komunią Św.  dla dzieci i ich Rodziców będzie w sobotę o godz. 10.30. Będzie trzech  kapłanów.

            W przyszłą niedzielę – dzieci z klasy III będą przeżywały Uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00.  Po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Bardzo prosimy aby nawę główną zostawić dla dzieci i ich rodzin.  Nie zainteresowanych bezpośrednio prosimy o przyjście na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00.

            Ostatnie próby – przed I Komunią w poniedziałek i piątek o 16.30. Majówka w tych dniach wyjątkowo na początku Mszy św.

            Pielgrzymka Dzieci Komunijnych odbędzie się 18 maja w sobotę. Wyjazd do Ludźmierza rodzinnie we własnym zakresie. Msza św. w sanktuarium o godz. 12.00

            Rodziny, które mają groby przy remontowanej alejce na cmentarzu, jeśli chcą mogą porozumieć się z wykonawcą o odnowieniu terenu znajdującego się pomiędzy, we własnym zakresie.

            W ramach „Różańcowego Jerycha” w Ludźmierzu Parafia Waksmund podejmuje czuwanie z 10/11 maja / z pt. na sob./ od północy do godz. 4.00.  Szczegóły w gablotce lub u P. Marii Kruczek. Zachęcamy aby choć na chwilę udać się na czuwanie do Gaździny Podhala. 

            Rocznicę I Komunii Św. Klasa IV będzie obchodzić  19 maja w niedzielę o godz. 11.00. Próba w czwartek 16 maj po Majówce.   Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci oraz ich Rodzin.

           Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Marii Waksmundzkiej, Bernadecie Waksmundzkiej, Małgorzacie Waksmundzkiej, Renacie Repka, Paulinie Bryja-Trąbka, Dorocie Bryja, Honoracie Baraniak-Rejczak, Alinie Baraniak, Małgorzacie Waksmundzkiej, Katarzynie Klamerus.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  – mieszkańcom ul. Słonecznej nr od 6B do 10A

W sobotę  –   Rodzice Dzieci komunijnych.

            W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”