Ogłoszenia duszpasterskie XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 2 VII   2023

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 2 VII   2023

Dzisiaj – Pierwsza Niedziela miesiąca adoracja N. Sakramentu. O godz. 11.00, Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej w 79 rocznicę pacyfikacji Waksmundu, (I pacyfikacja 4 lipca 1943 r., II pacyfikacja 28 września 1943r.) a po niej procesja i modlitwa w  intencji tych, którzy zginęli w czasie pacyfikacji oraz za Ojczyznę.  Dzisiaj po każdej Mszy św. krótka modlitwa w ich intencji. O 18.15 Zmianka różańcowa  Nieszpory 18.30 a po nich Msza św. wieczorna już o godz. 19.00. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

W poniedziałek – Wspomnienie św. Tomasza apostoła. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej

We wtorek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

W środę –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą Anioła skierowana do Pastuszków z Fatimy. Wyjątkowo z racji mojego urlopu odwiedziny chorych w środę do godz. 8.00. dodatkowo zamiast drugiego kapłana w czwartek spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 17.00 do 19.00.

W Czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Spowiedź św. od godz. 17.00 do Msza Św. o godz. 19.00 przed pierwszym piątkiem miesiąca.

W I piątek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30 i 19.00. Spowiedź od godz. 17.30 do 19.00.

W sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu poranne będą o godz. 6.30 a wieczorne o 19.00. W niedzielę  w okresie letnim o 8.00, 11.00 i 19.00.

W czasie ostatniej składki inwestycyjnej zebraliśmy 5780 zł. 20$ 3€. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

Organizujemy Wakacje z Bogiem dla Dzieci ze Scholi, SLO oraz Grupy Młodzieżowej. Wyjazd będzie na Mazury do znanego wszystkim Mrągowa. Termin od 21-26 sierpnia. Program na Facebooku i stronie parafialnej. Koszt  to 1390zł dla osób solidnie uczestniczących w spotkaniach będzie zniżka 450 zł. czyli 940zł, dla ministrantów zniżka 300zł czyli 1090ł. Jest to dzięki akcjom które przeprowadzali oraz wsparciu parafii. Zostały kilka ostatnich miejsc Przy zapisie potrzebny pesel i zaliczka 100 zł.

Zapraszamy do udziału w 42 Pieszej Pielgrzymce Góralskiej do Częstochowy w dniach od 23 -31 lipca. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.parafianowytarg.pl w zakładce pielgrzymki.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty:

Zofii Be, Stanisławie Bryja, Krystynie Bryja, Marii Kolasa Balwierz, Ewelinie Waksmundzkiej, Jadwidze Domalik, Jolancie Suchojad, Karolinie Garcarz, Stanisławowi Bryja.

We wtorek – mieszkańcom ul. Długiej nr parzyste od 32 do 44
W piątek – mieszkańcom ul. Długiej nr parzyste od 46 do 66

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia  dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi prosimy aby chętne osoby do prenumeraty tych dwumiesięczników zgłosiły to do zakrystii. Można już zamawiać intencje na przyszły 2024r. a zwłaszcza Żywe Róże ze względu na wspomnienia.