O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 33 Niedziela Zwykła – 15  XI  2020r.

Dziś przypada IV Światowy Dzień Ubogich. Według zapowiedzi zbiórka do puszek przed kościołem dla potrzebujących.   Nieszpory o godz. 16.30, Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

W poniedziałek – Nowenna do św. Jadwigi Śląskiej.

We wtorek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

W środę – przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek  – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Przed Mszą św. o 16.30 adoracja N. Sakramentu.

W sobotę –  wspomnienie ofiarowania NMP.

W przyszłą niedzielę –Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za odmówienie w tym dniu aktu poświęcenia publicznie można uzyskać odpust zupełny.

Rada Parafialna dziś zbiera ofiary w podpisanych kopertach  na inwestycje parafialne. Z góry składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Ostatnio zostało zainstalowane oświetlenie na elewacji plebani i oczyszczony kamień, który zostanie zaimpregnowany.

Bóg zapłać Rodzinom, które przelewem złożyły ofiarę na tacę oraz za wszelka ofiarność i życzliwość (Bank Spółdzielczy w Nowym Targu nr.: 14 88120005 0000 0000 1964 0001)

Spotkanie rady parafialnej w środę o godz. 18.30.

Pamiętajmy o pomocy osobom samotnym. Miejmy oczy otwarte na sąsiadów, aby się nimi zainteresować i w razie potrzeby zrobić choćby zwykłe zakupy. Jeśli ktoś nie jest w stanie pomóc a wie o takiej osobie proszę o informację. Pamiętajmy o zachowanie dystansu, noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk.    

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
Tylko w sobotę z racji ograniczeń  – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 68 do 73A

Do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”  w którym znajduje się m.in. ciekawy wywiad z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem,  oraz  artykuł pt. To idzie młodość” wyjaśniający obecny stan na ulicach. Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się.

Dodatkowe ogłoszenia:   

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” przeprowadza akcje. Jej zasadniczym celem jest wypowiedzenie prze Polskę, genderowej konwencji stambulskiej i tym samym dołączenie do państw, które odrzucają ten szkodliwy dla rodziny dokument. To m.in. nasi wszyscy partnerzy z Grupy Wyszehradzkiej(Węgry, Słowacja, Czechy), a także Litwa, Łotwa i Bułgaria. Potrzebny Pesel, karty do podpisania są na stoliku z objaśnieniem. Zachęcam do działania.  

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).