Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA MARYI I JÓZEFA – 31 XII 2023 r.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E – 31 XII 2023 r.

I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY:

 JEZUSA MARYI I JÓZEFA

            Dzisiaj – Święto Świętej Rodziny; Jezusa Maryi i Józefa a także wspomnienie św. Sylwestra papieża. Msza św. na sumie o godz. 11.00 w intencji Jubilatów którzy w mijającym roku obchodzili jubileusz 60-lecia, 50-cio i 25-cio-lecia małżeństwa. O godz. 17.00 uroczyste zakończenie roku kalendarzowego połączonej z nieszporami. Będziemy dziękować Bogu  za mijający rok, śpiewem Suplikacji przeprosimy Boga za nasze grzechy i niewierności. Za uroczyste odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” możemy zyskać odpust zupełny.
            Jutro – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok i Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odśpiewanie hymnu “O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Składka jest przeznaczona na Dzieła związane ze Św. Janem Pawłem II.

            We wtorek wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, 

            W środęNowenna do Matki Bożej Nieustającej P.
           
W czwartek – Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 15.00 do 17.00. Będzie dwóch kapłanów. Spowiedź o tej samej porze także w piątek (tylko jeden spowiednik).
           
W piątek – Odwiedziny chorych zgłaszanych do czwartku w zakrystii od godz. 8.30.
            W sobotę 6 IUroczystość Objawienia Pańskiego („Trzech Króli”). Zostanie pobłogosławiona kreda i kadzidło, które można nabyć po Mszy św. Na sumie zostaną uroczyście pobłogosławieni nowi ministranci z pośród kandydatów. Zapraszamy Rodziców oraz bliskich. Jest I sobota miesiąca zamiast nieszporów wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy swoje i całego świata o 16.30. Zapraszamy Żywe Róże. O poprowadzenie modlitwy poprosimy tym razem Żywą Różę Matki Bożej Bolesnej. Składka w Uroczystość Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na cele misyjne. Także w sobotę zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie opłatkowe seniorów. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. W gronie znajomych chcemy porozmawiać, pośpiewać kolędy i obejrzeć jasełka które przedstawi Młodzież z naszej parafii. Osoby z zespołu charytatywnego i wszystkich chętnych, którzy tradycyjnie włączają się w zorganizowanie tego spotkania serdecznie prosimy o pomoc.         Jasełka dla wszystkich, młodzież wystawi w Domu Parafialnym jeszcze 7 stycznia w niedzielę o godz. 18.00 oraz w remizie OSP Waksmund 14 stycznia o godz. 15.00 i 18.00.       
            Za tydzień – Niedziela Chrztu Pańskiego. Ostatni dzień okresu Bożego Narodzenia. Na sumę o godz.11.00 zapraszamy Dzieci z III klas wraz z Rodzicami i o ile możliwe z Chrzestnymi aby odnowiły Przyrzeczenia Chrzcielne w ramach przygotowania do I Komunii św. Potrzebne będą świece najlepiej z Chrztu św.
            Msze św. z racji wizyty duszpasterskiej w większości  rano. Plan jest wywieszony w gablotce oraz na stronie. Ministranci zbierają ofiary tylko do puszki, następnie podług punktów będą one odpowiednio sprawiedliwie im rozdzielone.

     Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Marii Murzydło, Marii Bafia, Stefanowi Dzielskiemu, Paulinie Siuty, Marii Drożdż, Dorocie Florek.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
W wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 80 do 98
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 100 do 110.
Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)
            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wydania świąteczne „Gościa  Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Rycerza Niepokalanej”, „Stasia” dla najmłodszych. Są także kalendarze.

Dodatkowe ogłoszenie:    

Sołtys i Rada Sołecka wsi Waksmund DZIĘKUJĄ BARDZO WSPÓLNOCIE GRUNTOWEJ W WAKSMUNDZIE, SPÓŁCE BRAMA W GORCE ORAZ INNYM FIRMOM I OSOBOM PRYWATNYM ZA WSPIERANIE ROZWOJU NASZEJ MIEJSCOWOŚCI. Życzymy Wszystkim Wam oraz Mieszkańcom

Wszelkiej Pomyślności w nadchodzącym 2024 roku.

Sołtys i Rada Sołecka