O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 8 XI. 2020 r.  –  32 Niedziela Zwykła

          Dziś solidaryzujemy się z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. Niestety prześladowania chrześcijan nasilają się w całym świecie. Tym bardziej winniśmy tym naszym braciom pomoc duchową i materialną np. przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. (strona: pkwp.org). Można też wysłać w ramach akcji „Nie bądź obojętny” sms o treści RATUJE pod nr 72 405. Koszt 2 zł +wat (2,46zł brutto).

Dzisiaj zamiast nieszporów o godz. 16.15 ostatnie nabożeństwo w ramach Różańca do granic Nieba. Modlimy się za naszą ojczyznę, za młodzież, o przemianę serc Polaków. Szczególnie chcemy przebłagać Boga za zbrodnie aborcji.  Msze św. w niedziele o 8.00, 11.00 i o godz. 17.00. Młodzież z grupy Apostolskiej będzie sprzedawać znicze przed cmentarzem.

          Decyzją Ojca Św. Franciszka w miesiącu listopadzie (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie – choćby tylko w myślach – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać  odpust zupełny za zmarłych. Nie można go ofiarować za samego siebie. W inne dni taki odpust jest cząstkowy.

Pamiętajmy o zachowaniu w tych dniach i nie tylko, wszelkich zasadach bezpieczeństwa. Każdy trzeźwo myślący człowiek widzi że ten wirus to nie wymysł rządzących tylko realne zagrożenie. Jest poważna sytuacja zatem w ramach miłości bliźniego proszę o zachowanie dystansu, noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk. W naszej świątyni obecnie może znajdować się maksymalnie już tylko 40 osób.  (1 os. na 15 m2)

          W poniedziałek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W środęNarodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Naszej Ojczyzny w intencji Polaków o mądrość, abyśmy  szanowali Naszą Polskę i już nigdy nie utracili tego cennego daru jakim jest wolność. Pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 8.00. Po jej zakończeniu modlitwa ks. Piotra Skargi za Ojczyznę oraz odśpiewanie Hymnu Narodowego. Msze św. z modlitwą za Ojczyznę w tym  dniu jeszcze o godz. 11.00 i 17.00.

We wtorek –  wspomnienie ś. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W środę – św. Marcina z Tours biskupa.

W czwartek – św. Jozafata biskupa i męczennika

W piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W przyszłą niedzielę –  wspomnienie św. Alberta Wielkiego. W ramach Światowego Dnia Ubogich odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na ten cel. To jest trzecia niedziela miesiąca, Rada Parafialna będzie zbierać ofiary w podpisanych kopertach  na inwestycje parafialne. Jest to już ostatnia zbiórka na ten cel w tym roku. Bóg zapłać za dotychczasową troskę i ofiarność.

Bardzo dziękuje Panu Janowi Kurasiowi za pomoc w zorganizowaniu akcji ze śmieciami na cmentarzu  i wszystkim parafianom  za odpowiedź na apel związany z segregacją śmieci.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
Tylko w sobotę z racji ograniczeń  – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 58 do 67

Do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się. Msze św. Gregoriańskie za +Zenona Mroszczaka od jutra w WSD – Wrocław

          Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

            Pamiętajmy o pomocy osobom samotnym. Młodzież np. z Grupy Apostolskiej mogłaby się włączyć także w akcję wspieramyseniora.pl