O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 23 VIII   2020 r. XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Do pracy w naszej parafii został powołany ks. dk. Mateusz Hajduga pochodzący z parafii św. Brata Alberta w Krakowie. Rozpoczyna On praktykę duszpasterską w  naszej wspólnocie. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego oraz zadowolenia z owocnej pracy. Szczęść Boże!

Nieszpory o godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00.

W poniedziałek – święto św. Bartłomieja apostoła.

W środę – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o 7.00 i 18.00 na których będzie odnowienie ślubów Jasnogórskich. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek  – wspomnienie Św. Moniki

W piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Jeszcze raz przypominamy iż Dożynki Podhalańskie W Ludźmierzu odbędą się 6 września w niedzielę. Organizatorzy jak co roku zapraszają delegacje z wieńcami dożynkowymi z parafii Podhala. W tym roku o wyłonienie delegacji i udział w tych uroczystościach oraz przygotowanie wieńca dożynkowego proszeni są   mieszkańcy ul. Gorczańskiej, Konfederacji Tatrzańskiej, Leśnej i Słonecznej. Tydzień później czyli 12 września dożynki w naszej parafii.

Przypominamy o zachowaniu przepisów bezpieczeństwa dotyczących zgromadzeń, o noszeniu maseczek i zachowaniu odległości, przy wejściu i konfesjonałach są płyny dezynfekujące. Nie całujemy też stuły. Chrońmy się przed zakażeniem, dbajmy o czystość i o swoje zdrowie. Podchodźmy też do chorych czy będących w kwarantannie jak na chrześcijan przystało; z szacunkiem i troską obejmując ich także swoją modlitwą bo też i nam ta sytuacja może się przydarzyć. Jest karygodne aby piętnować kogokolwiek.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom:….

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:

Poniedziałek – mieszkańcom ul. Długiej nr parzyste od 88-106 (do końca)

Sobota – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 1-15

Czasopisma: „Gość Niedzielny”