Ogłoszenia duszpasterskie, 21  V   2023 r.  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

VII Niedziela Wielkanocna – 21  V   2023 r.  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

             Nabożeństwo majowe dziś – o godz. 17.30. W tygodniu połączone z  Mszą św. o godz. 18.00. Kandydaci do Bierzmowania mają przeżyć przynajmniej 10 nabożeństw.

         W poniedziałek –  Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem Majowym. Rozpoczynają się modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha św.

         W sobotę –  Spotkanie Scholi o godz. 10.30

          W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy o obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli 9 czerwca. 

         Przypominamy że dzięki wykonanej inwentaryzacji cmentarza działa strona naszego cmentarza http://mogily.pl/waksmund. Można na nią wejść przez zakładkę na stronie parafialnej.

         Przy dobrej pogodzie na Styrek wyjdziemy 29.05.2023 w święto NMP Matki Kościoła.

W związku z tym próba Dzieci z IV klasy przed rocznicą Komunii św. została przełożona na 30  maja (wt) po Nabożeństwie Majowym.

                 Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Jerychu Różańcowym w Ludźmierzu. Dzisiaj składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

         Ks. Jan Przybocki nasz rodak organizuje Pielgrzymkę do Ziemi  Świętej. Termin  pielgrzymki od 10-17 listopada 2023 roku. Cena  pielgrzymki 2050 zł  i 930 $ (dla grupy 42-55 osób) oraz 100 USD (płatne na miejscu). Plan na stronie internetowej oraz na Facebooku.

         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: ………………………………..

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  – mieszkańcom ul. Gorczańskiej nr od 38 do końca oraz Wielka Góra.
W sobotę  – mieszkańcom ul. Świerkowej nr od 1 do 9.

W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gość Niedzielny”  , „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, „Rycerz Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”. Od 19 maja wchodzi na ekrany kin bardzo dobry Film „Niebo nie może czekać”. Jest to historia Carla Acutisa zmarłego  kilkanaście lat temu nastolatka, błogosławionego, który  stał się patronem internautów.

         Za tydzień można włączyć się w pomoc Mateuszkowi Głowni z Raby Wyżnej. Jego bliscy będą pod kościołem zbierać na leczenie komórkami macierzystymi.