Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Wielkiego Postu –5 III 2023 r.

2 Niedziela Wielkiego Postu –5 III 2023 r.

Dzisiaj –  Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi o godz. 16.00, które w tym roku głosi ojciec Stefan  Skórnóg,  karmelita. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Rano w każdą niedzielę Wielkiego Postu Pan Organista prowadzi Godzinki o Męce Pańskiej. O godz. 17.00 wieczorna Msza św.

W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej w intencji naszych rodzin, młodzieży oraz dzieci.

W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy m.in. w intencji Naszej Ojczyzny i pokoju na świecie.
         W piątek – Droga krzyżowa o godz. 16.00 na, którą zapraszamy dzieci z rodzicami, szczególnie dzieci komunijne, dla dorosłych o godz. 17.00 a po niej Msza św.,  dla młodzieży o godz. 20.00. Dodatkowa w niedziele po Sumie prowadzona przez Lektorów. Kandydaci do sakramentu bierzmowania w ramach spotkania uczestniczą w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.

Za tydzień w niedzielę 12 marca na sumę o godz. godz.11.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami na poświęcenie książeczek do modlitwy w ramach przygotowania do tej uroczystości.
         Od 23 do 26 marca będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Szymon Janiczek, sędzia pracujący w Sądzie Metropolitalnym w Krakowie. Spowiedź w sobotę 26 marca.

Dzięki sponsorowi Pani Ani Targosz, dzieci należące do Scholi, SLO oraz Grupy Młodzieżowej  skorzystały za darmo z Term Szaflarskich. Składamy Jej serdeczne Bóg zapłać a także innym opiekunom za pomoc w zorganizowaniu tej atrakcji. Paniom; Marcelinie Ligęza, Marii Kolasa, Joannie Dobrzyńskiej oraz Panu Marianowi Lorek. Bóg zapłać!

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Aleksandrze Garcarz, Elżbiecie Ścisłowicz, Ewelinie Lorek, Iwonie Sral, Jadwidze Kuchta, Edycie Przybyło, Marcie Klag, Alinie Guziak, Annie Małysiak.

We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 280 – 320
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 322 – 368 do końca
                    (Tel. na zastępstwa; do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, Rycerz Niepokalanej. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne „CARITAS” na świąteczny stół. Kwota podstawowa to 8 zł. Dzieci mogą się włączyć w akcję na rzecz potrzebujących. Przy ołtarzu Krzyża są do zabrania skarbonki. Ćwiczenie silnej woli chroni nas na przyszłość np. przed uzależnieniami.