Ogłoszenia duszpasterskie, 33 Niedziela Zwykła – 17 XI 2019 r.

Dziś przypada II Światowy Dzień Ubogich. Według zapowiedzi zbiórka do puszek przed kościołem dla potrzebujących. Nieszpory o godz. 16.30, Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

W poniedziałek – przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy. Zapraszamy według zachęty naszego Metropolity na adorację N. Sakramentu pół godziny przed Mszą św. czyli na 16.30 z koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią do Św. Jana Pawła II, jako wotum wdzięczności na 100 lecie Jego urodzin. Druga taka adoracja w każdy piątek.

We wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

W środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W czwartek – wspomnienie ofiarowania NMP.

W piątek – wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej. Zatem życzymy Panu Walentemu i Naszej Scholi opieki ich patronki i wielu łask Bożych by w dalszym ciągu śpiewem i graniem upiększali liturgię w naszej świątyni.

W sobotę – w naszej świątyni będzie miał miejsce tzw. Zjazd księży z mojego Rocznika Święceń Kapłańskich z roku 1995. Jako że naszym patronem jest Św. Andrzej Apostoł co roku o tej porze gromadzimy się na wspólnej Mszy św. aby się modlić za siebie nawzajem. Dlatego w sobotę Msza św. będzie o godz. 11.00 na, którą bardzo serdecznie wszystkich zapraszam, kto tylko może. Wieczorem nie będzie już Mszy św.

W przyszłą niedzielę –Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za odmówienie w tym dniu aktu poświęcenia publicznie można uzyskać odpust zupełny.

Przypominamy że na Mszy św. o godz. 11.00 wręczana jest dzieciom przechodnia pluszowa maskotka „Miś Jędruś”. Ma on plecak w którym jest Biblia ilustrowana oraz coś słodkiego dla danej osoby. Zadanie polega na czytaniu z Dziećmi i Misiem w ramach np. wieczornej modlitwy choćby niewielkiego fragmentu Pisma Św. Zadaniem dzieci jest także narysowanie jednej ze scen w załączonej kronice, która najbardziej im się spodobała. Można też wkleić pamiątkowe zdjęcie. Za tydzień Miś powraca do kościoła. Dodatkowo dzieci mogą pobrać tzw. ziarenka z krzyżówką i tekstem Ewangelii Niedzielnej, z kuponów losowane są nagrody. Prosimy Rodziców aby zachęcali swoje dzieci do tej aktywności religijnej.

Rada Parafialna dziś zbiera ofiary w podpisanych kopertach na renowację ołtarza. Z góry składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
Bóg zapłać za posprzątanie i ofiary na kwiaty osobom: ………
Prosimy o wpisywanie także numerów.

Sprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu:
Poniedziałek – mieszkańcy ul. Nowotarskiej numery nieparzyste od 87 do 95
Sobota – mieszkańcy ul. Nowotarskiej nieparzyste od 97 do 103

Czasopisma: „Źródło”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” dla Młodzieży i nie tylko z ciekawym artykułem pt. Badanie Hostii z Legnicy odmieniło moje życie. Albo niebezpieczne karty tarota. Mały Gość, „Ola i Jaś” które w ogóle nie schodzą, Można za darmo zabrać czasopismo Trzeźwymi Bądźcie o problemach nam doskonale znanych.

Są już umieszczone intencje Mszy Świętych za śp. Bronisława Cyrwusa. Z tych intencji zostanie odprawiona Gregorianka w dniach od 1 grudnia do 30 grudnia 2019 r. w kościele Św. Krzyża w Krakowie ul. Św. Krzyża 23.