Ogłoszenia duszpasterskie XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 VIII 2023 r.

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 VIII 2023 r.

            Dzisiaj – Święto Przemienienia Pańskiego. Słowo Boże wygłosi do nas Ks. kan. dr Wiesław Banaś, dotychczasowy proboszcz parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego w Różańcu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Nieszpory o 18.30, zmianka Różańcowa 15 minut wcześniej. Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

            W poniedziałek – Nowenna do św. Jadwigi Śląskiej

            We wtorek –  Św. Dominika, prezbitera.

            W środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z modlitwą Anioła z Fatimy.

W czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

            W piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

            W przyszłą niedzielę – święto N.M.P. Kalwaryjskiej

            Dożynki w naszej parafii będziemy obchodzić z reguły w ostatnią niedzielę sierpnia. W tym roku będzie to 27 VIII 2023. O przygotowanie wieńca proszeni są mieszkańcy ul.: Na Równi, (W 2024 r. – ul. Nowotarska nr parzyste  od Ostrowska do skrzyżowania).

            W czasie ostatniej składki inwestycyjne zebraliśmy 5.550zł. i 4 € Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. 

Bóg zapłać wszystkim którzy tydzień temu brali udział w czuwaniu wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w Ludźmierzu.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Renacie Kruczek, Krystynie Janczy, Marlenie Ptaś, Agnieszce Wajsak, Justynie Zięba, Zofii Waksmundzkiej, Markowi Kraś, Zofii Rogal, Marii Ligęza, Krystynie Bryja.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 105 do końca   
W sobotę – mieszkańcom ul. Stanisławy i Józefa Papieżów   

            W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi.

            ———————————————————————

            Do czwartku 10 sierpnia jest jeszcze możliwość oddania zużytych sprzętów RTV, AGD, komputerów, baterii, zużytych Kartridży do Drukarek i innych. Jest to akcja na rzecz wsparcia Polskich Misjonarzy. Zbiórka przy starym garażu P. Sołtysa na ul do godz. 16.00. 

            LKS Huragan Waksmund oraz Sołtys i Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców Waksmundu i Gości  na kolejny już Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Waksmundzie na stadionie sportowym, dokładnie za tydzień, to jest 13 sierpnia 2023 roku.  Zapraszamy wszystkich na godzinę 13.00.  W programie wiele atrakcji dla dużych i małych Uczestników, bezpłatne dmuchańce i animatorzy dla najmłodszych, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, grill, występ muzyczny naszej młodzieży, zaś od godziny 20 zabawa taneczna z zespołem Sprytni. Zapraszamy wszystkich  bardzo serdecznie!

 Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji.