Ogłoszenia XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 12 VII 2020

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E      XV Niedziela zwykła

Dzisiaj –Uroczystą Mszę św. Dziękczynną za 25 lat kapłaństwa odprawię o godz. 11.30. Słowo Boże wygłosi ks. Kan. Proboszcz Stanisław Jarguz senior z mojej parafii w Gdowie, Po Mszach Świętych będą rozdawane pamiątkowe obrazki i udzielę uroczystego błogosławieństwa. Bóg zapłać za życzenia i wszelką okazaną mi życzliwość.

O 18.30 nieszpory. Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

W poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Przed Mszą św. o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a po Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej.

W środę – wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomoc.

W czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel /Matki Bożej Szkaplerznej/

W sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

W ramach jubileuszu zapraszam w sobotę na grilla o godz. 15.00 dziewczęta ze Scholi, starszą i młodsza grupę, ministrantów, lektorów oraz dzieci z III klasy, które chcą należeć do tych grup. We  wtorek dla chętnych, nauka gry na gitarze w salce o godz. 12.00. Terminy następnych spotkań na Facebooku parafialnym.

W przyszłą niedzielę – Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej w 77 rocznicę pacyfikacji Waksmundu. (I pacyfikacja 4 lipca 1943 r., II pacyfikacja 28 września 1943r.) Po Mszy św. odbędzie się procesja na cmentarz i modlitwy w intencji ofiar wojny i wszystkich, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.  Okażmy naszą pamięć o poległych z tutejszych rodzin. Zwyczajem poprzednich lat zapraszamy także orkiestrę.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Przymierzamy się na jesieni do ocieplenia plebanii aby zmniejszyć koszty ogrzewania, które połączone jest także z kościołem. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Koszt ostatnich poprawek czyli malowanie klatki schodowej, prezbiterium oraz inne fragmenty ścian, które po roku zostały zabrudzone wyniósł 2 tys. zł. Prosimy o nieopierania się o ściany aby pozostały jak najdłużej czyste.  Niestety okazuje się że dalej gdzieś dach przepuszcza wilgoć. Dopóki nie zlokalizujemy tego defektu będą pojawiały się wybrzuszenia i zacieki.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty osobom………
Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:
Poniedziałek – mieszkańcom ul. Leśnej i Konfederacji Tatrzańskiej.

Sobotę – mieszkańcom ul. Słonecznej nr od 1 do 4b.

Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”. „Miłujcie się”.

Dzisiaj wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej. Nasz udział w nich to nasz obowiązek nie tylko jako obywateli ale także jako chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwie o dobry wybór Prezydenta dla Polski – Pod Twoją obronę…