Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 13  X  2024 r

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 13  X  2024 r.

Dzisiaj – Nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. W tygodniu o godz. 17.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek w ramach Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny dla młodzieży.
            W poniedziałek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Różaniec połączony z Nowenną do św. Jadwigi Śl. W Rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 14 października (pn.) 2024 zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00  intencji wszystkich nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.  W tym dniu  Szkoła Podstawowa w Waksmundzie organizuje IX Bieg Memoriałowy im. Wojciecha i Stanisława Ligęzów, w którym wezmą udział uczniowie klas I-VIII. Trasa poprowadzi tradycyjnie ulicami naszej miejscowości. Dla uczestników biegu przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody. Zapraszamy parafian do kibicowania na trasie biegu w godzinach od 11.00 do 13.30.

We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W środę  – Św. Jadwigi Śląskiej. Różaniec w połączeniu z litania do naszej patronki i Nowenną do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zbiórka SLO po Mszy św. Próba przed uroczystością odpustową.

W piątek –  Święto Św. Łukasza ewangelisty. Spotkanie Grupy Młodzieżowej o godz. 18.00

W sobotę – 19 października 2024 r. minie 40 lat od zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki. Będziemy prośmy Boga za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego o uwolnienie od nienawiści, lęku, niepokoju, żądzy i chęci odwetu, o zwycięstwo prawdy nad kłamstwem w życiu osobistym i społecznym. Zapraszamy na Scholę  o godz. 10.30. Wcześniej szkółka gitarowa o godzinie 9.30.
            UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI NASZEJ PATRONKI NASZA PARAFIA BĘDZIE OBCHODZIĆ ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ 20 PAŹDZIERNIKA. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył będzie i wygłosi Homilię ks. Prałat Władysław Zązel. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Muzykę Góralską – Kapelę, Scholę. Mężczyzn do baldachimu. Zachęcam gorąco do udziału w strojach regionalnych, dziewczęta i chłopców w strojach góralskich do feretronów. Zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych z klas IV. Niech nie zabraknie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz kandydatów do Bierzmowania. (Każda kl. VI, VII i VIII podejmuje przynajmniej jeden feretron.) Pamiętajcie że poprzez wspaniałe stroje podkreślacie swoją tożsamość, pielęgnujecie tradycję a tym samym wyrażacie miłości do swojej Ojczyzny.

Spowiedź przed odpustem w piątek od 15.00 do 17.00 będą także inni kapłani.

Rozstrzygnięcie konkursu pt. Św. Jadwiga w obrazie” w środę.  Zapraszam też do wykonywania różańców z dowolnych elementów. Rozstrzygniecie tego konkursu 28X.

Za tydzień składka inwestycyjna.  Ostatnia wyniosła 5620zł.  Wszystkim  ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Krzysztofowi Waksmundzkiemu, Stanisławie Waksmundzkiej, Marii Ostwald, Joannie Janczak, Magdalenie Łukaszczyk, Urszuli Kunka, Renacie Niemiec.

We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 195 do 207
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste nr od 211 do 221

(Tel. na zastępstwa; do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”, „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”. Są już do nabycia kalendarze Ludźmierskie w cenie 7zł. Młodzież z naszej parafii rozpoczęła sprzedawanie zniczy. Zachęcamy do ich nabywania aby wesprzeć ich działalność.

Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki do wypisywania zmarłych są wystawione.

Dnia 14.10.2024 (jutro w poniedziałek) odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych. Proszę o wystawienie odpadów przed posesję. Sprzęty jak AGD czy elektronikę prosimy złożyć przed garaż Pana Sołtysa z przeznaczeniem na misje. Bóg zapłać!