Ogłoszenia duszpasterskie XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 6  X   2024 r.

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 6  X   2024 r.

Dzisiaj – Przyjęcie do Młodzieżowej Róży Świętych Hiacynty i Franciszka nowych członków na Zmiance Różańcowej o godz. 16.15. Zapraszamy do tej wspólnoty. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 16.30. W tygodniu o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci szkolne także pierwszokomunijne, kandydatów do Bierzmowania z klasy 6, 7 i 8. W czasie nabożeństw dzieciom będą rozdawane  obrazki także w niedzielę.  Na końcu dla wytrwałych przewidziane są nagrody.

W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę zwycięstwa pod Lepanto. Różaniec połączony z Nowenną do św. Jadwigi Śl.

W środę  – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.  Różaniec w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zbiórka SLO po Mszy św. Próba przed uroczystością odpustową obowiązkowa.

W piątek –  Spotkanie Grupy Młodzieżowej o godz. 18.00

W sobotę Zapraszamy na Scholę  o godz. 10.30 na plebanię. Wcześniej szkółka gitarowa o godzinie 9.30.

Za tydzień w niedzielę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego prezbitera. Zbiórka do puszek w ramach Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny dla młodzieży

Za 2 tygodnie 20 października nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczył będzie i wygłosi Homilię ks. Prałat Władysław Zązel. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Muzykę Góralska czyli Kapelę, Scholę. Zachęcam do jak największego udziału w strojach regionalnych. Dzieci z trzecich klas, Dzieci do sypania kwiatów, oraz  IV klasy w strojach komunijnych. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do niesienia feretronów.

Zapraszamy do udziału w konkursie pt.” Św. Jadwiga w obrazie” Dozwolona dowolna technika. Zapraszam też do wykonywania różańców z dowolnych elementów. Rozstrzygniecie konkursu 28 X. Przewidziane atrakcyjne nagrody. Spowiedź przed odpustem w piątek 18 października od 15.00 do 17.00.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Dorocie Kapel, Stanisławowi Cyrwus, Dorocie Chrobak, Barbarze Szymura, Agacie Niemiec, Annie Stoch, Stanisławowi Pęksa. Pamiętajmy że wszystkim nam powinno zależeć aby nasza świątynia była zadbana, jest to nasz osobisty wkład własny, ofiara. Wyraz naszej kultury.

We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 159 do 1175
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste nr od 177 do 189

(Tel. na zastępstwa; do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”, „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”. Są już do nabycia kalendarze Ludźmierskie w cenie 7zł.

Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki do wypisywania zmarłych są wystawione.

W Rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 14 października (pn.) 2024 zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00  intencji wszystkich nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.  W tym dniu r.  Szkoła Podstawowa w Waksmundzie organizuje IX Bieg Memoriałowy im. Wojciecha i Stanisława Ligęzów, w którym wezmą udział uczniowie klas I-VIII. Trasa poprowadzi tradycyjnie ulicami naszej miejscowości. Dla uczestników biegu przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale. Zapraszamy parafian do kibicowania na trasie biegu w godzinach od 11.00 do 13.30.