Ogłoszenia duszpasterskie, 33 Niedziela Zwykła – 19  XI  2023r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

33 Niedziela Zwykła 19  XI  2023r.

                 Dziś –  przypada VII Światowy Dzień Ubogich. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem dla potrzebujących.   Nieszpory o godz. 16.30, Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Nowenna do św. Jadwigi Śląskiej z modlitwą za zmarłych.

We wtorek – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W środę – Wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej. Życzymy Panu Walentemu, Naszej Scholi, Kantorom, Kapeli Góralskiej i Orkiestrze opieki ich patronki i wielu łask Bożych. Niech śpiewem i wdzięcznym graniem upiększają naszą liturgię. Na spotkanie o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z kl. VII i VIII. Proszę przynieść indeksy. Rodziców proszę o sprawdzanie indeksów na ile wasze dziecko spełnia zobowiązania, które podpisywaliście w składanej deklaracji. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zbiórka Służby Liturgicznej Ołtarza. 

W piątek –  wspomnienie świętych wietnamskich męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W sobotę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Spotkanie Scholi o godz. 10.40. Wcześniej Szkółka gitarowa „Anielskie Struny” o godz. 9.00. 

                   W przyszłą niedzielęUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za odmówienie w tym dniu aktu poświęcenia publicznie można uzyskać odpust zupełny.

         Dzisiaj zapowiadana składka inwestycyjna na ogrzewanie. Z góry składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.  

         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Klaudii Waksmundzkiej, Renacie Niemiec, Urszuli Kunka, Jadwidze Sral, Dorocie Sowińskiej, Katarzynie Stopka, Helenie Smarduch, Tadeuszowi Cyrwus, Urszuli Mroszczak, Marii Kopeć, Annie Składanowskiej.

         Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 211 do 217
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 221 do 231

Można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

         Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, Rycerz Niepokalanej, Misyjne Drogi, „Staś” dla najmłodszych, kalendarze ludźmierskie (w cenie 8 zł) oraz  albumowe z Gościa Niedzielnego (w cenie 15 zł).