Ogłoszenia duszpasterskie 11 VIII 2024 r. XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E – 11 VIII 2024 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj – świętej Klary, dziewicy. Nieszpory o godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00.

W poniedziałek –  Nowenna do św. Jadwigi Śląskiej

We wtorek – przypada święto N.M.P. Kalwaryjskiej.

W środę – Wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej.

W czwartekUroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. o 8.00, 11.00 i o 15.00 – ślubna. Na Mszach św. o 8.00 i 11.00 błogosławieństwo ziół i kwiatów. W Sanktuarium M.B. w Ludźmierzu Pasterkę Maryjną o północy z 14/15 sierpnia odprawi Ks. bp Damian Muskus. Suma odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP. o godz. 11.30. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Mieszkańcy Ludźmierza przyjmują samochody do parkowania na swoje podwórka. Otwarta brama podwórka czy ogrodu będzie znakiem, że tam można zaparkować.

W sobotę – Święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

Za tydzień – W trzecią niedzielę miesiąca składka inwestycyjna. W czasie ostatniej zebraliśmy 5350zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Po konsultacji termin dożynek w naszej parafii przełożyliśmy na 8 września. O przygotowanie wieńca proszeni są mieszkańcy ul.: Nowotarskiej nr parzyste  od Ostrowska do skrzyżowania (W 2025 r. – Nowotarska Nr nieparzyste  od Ostrowska do skrzyżowania).

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Annie Siuty, Jadwidze Baraniak, Annie Niemiec, Franciszkowi Murzańskiemu, Barbarze Cyrwus-Skalskiej, Ewie Mroszczak, Wandzie Pajerskiej, Marii Mroszczak, Jadwidze Fryc, Iwonie Kolasa, Agacie Czubernat.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 49 do 60
W sobotę    mieszkańcom ul. Na Równi nr od 61 do 71

————————————————————————————————-

Wyjazd z naszej parafii do Medjugorie oraz Chorwacji – 20 sierpnia 2024 o godz. 00:15 (15 po północy, wtorek) z ul Kościelnej. Prosimy o punktualność i nie zapomnieć dokumentów.

LKS Huragan Waksmund oraz Sołtys i Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców Waksmundu i Gości  na kolejny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Waksmundzie na stadionie sportowym, dzisiaj 11 sierpnia 2024 roku.  Organizatorzy zapraszają wszystkich na godzinę 14.00.  W programie wiele atrakcji dla dużych i małych Uczestników, bezpłatne dmuchańce i animatorzy dla najmłodszych, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, grill, o godz. 21.00 zabawa taneczna. Zapraszamy wszystkich  bardzo serdecznie!

Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy

Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody.