Ogłoszenia duszpasterskie 28 V 2023 r. NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E – 28 V 2023 r.
NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

            Dzisiaj – w Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny.
             W Poniedziałek – II Dzień Zielonych Świąt, Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.  Msza św. o godz. 16.00 przy kapliczce a po niej „Majówka”. Każdy udaje się  we własnym zakresie na „Styrek”. Osoby które chcą iść w grupie wyjście o godz. 15.15 z przed kościoła. Na zakończenie pieczenie kiełbasek. Zapowiada się słoneczna pogoda jednak gdyby okazało się inaczej nabożeństwo będzie w kościele o 18.00.
            We wtorek – Zapraszamy na Msze św. o 18.00 i próbę dzieci z IV klasy przed rocznicą Komunii św.
            W Środę – Święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Zapraszamy w strojach regionalnych, dzieci  do sypania kwiatów oraz dzieci w strojach komunijnych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączone z Nabożeństwem majowym.
            W I Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i nowe powołania kapłańskie. Rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe. W poniedziałek, środę i piątek wieczorem a we wtorek Czwartek  i sobotę rano. W niedzielę i święta o 17.30. Zachęcamy do udziału dzieci i młodzież.  Spowiedź św. od 16.00 do 18.00. Będzie spowiadał drugi kapłan. Na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII a po niej spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa.
            W I piątek –  Spowiedź od godz. 16.00 do 18.00.  W piątek odwiedziny chorych zgłaszanych do czwartku w zakrystii. Pamiętajmy o obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli 4 czerwca. 
            W I sobotę – wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy, szczególnie aborcji. O poprowadzenie prosimy Różę im. Wniebowzięcia N.M.P. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych. Wyjazd do Ludźmierza rodzinnie we własnym zakresie i Msza św. w sanktuarium o godz. 12.00.
            Za tydzień w Niedzielę – Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Sakramentu. Kończy się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej. Na sumie rocznica Komunii św. klasy IV. Również o godz. 11.00 uroczyste przyjęcie nowych chłopców do grona kandydatów na ministrantów. Zapraszamy serdecznie Rodziców.
            W czasie ostatniej składki  inwestycyjnej zebraliśmy 4790 zł.  Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
            W czasie naszej pielgrzymki 23.05.2023 w Fatimie została zakupiona i poświęcona kopia figury Matki Bożej Fatimskiej. Ufundowana została przez wszystkich uczestników z Waksmundu. Koszt całkowity z przewozem to 1550 Euro. Kiedy przybędzie będzie uroczyście umieszczona obok ołtarza.   Wszystkim naszym pielgrzymom składamy serdeczne Bóg zapłać.
            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Dorocie Cyrwus, Bronisławowi Bryja, Beacie Waksmundzkiej, Marii Fiuta, Marii Mroszczak, Jolancie Mąka, Marii Drożdż, Marii Kolasa.
            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  – mieszkańcom ul. Świerkowej nr od 10 do 21 do końca  
W sobotę  – mieszkańcom ul. Leśnej oraz Konfederacji Tatrzańskie.
W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: 
            Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Waksmundzie serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców, Absolwentów, byłych Pracowników i Przyjaciół szkoły na uroczystość poświęconą historii szkolnictwa w Waksmundzie: 6 czerwca b.r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Waksmundzie.  
            Dzisiaj można włączyć się w pomoc Mateuszkowi Głowni z Raby Wyżnej. Jego bliscy będą pod kościołem dla niego na leczenie komórkami macierzystymi.  
            Sołtys i Rada Sołecka zaprasza mieszkańców Waksmundu na zebranie wiejskie, które odbędzie się dnia 28.05.2023 o godzinie 12 w remizie OSP. W związku z planowanym przeprowadzeniem gazociągu /rury gazowej/ na ul. Długiej oraz ul. Nowotarskiej od skrzyżowania z ul. Kościelną do Ostrowska zainteresowani mieszkańcy proszeni są o kontakt z sołtysem.