Ogłoszenia duszpasterskie 11  X   2020 r. XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj – XX Dzień Papieski, zachęcamy aby przy wyjściu z kościoła złożyć ofiarę do puszki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło nowego tysiąclecia”. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II, którego on pragnął. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15, które prowadzą Żywe Róże. W tygodniu Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00.

          W poniedziałek – Spotkanie  kandydatów na ministrantów o godz. 15.30. Ministrantów, Lektorów oraz młodzież do feretronów w ramach próby przed odpustem zapraszamy na godz. 16.00. Możliwość spowiedzi dla Rodziców i kandydatów przed Bierzmowaniem od godz. 15.00. Po Mszy św. ostatnia próba przed Bierzmowaniem.

We wtorek  – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego prezbitera. Rozpoczynamy nowennę w obronie życia Nienarodzonych do Św. Jana Pawła II. Książeczki można pobrać ze stolika. W tym dniu ks. Bp Damian Muskus udzieli Sakramentu Bierzmowana naszej młodzieży o godz. 18.00. Na tej uroczystości mogą być tylko Rodzice i kandydaci. Obowiązują wszystkich bez wyjątku maseczki z resztą na każdym nabożeństwie. Msza św. z różańcem dla wiernych będzie o pół godziny wcześniej o 16.30. Roz

          W środę  – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.  

W czwartek – wspomnienie św. Teresy  od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W piątek – Św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu pragniemy włączyć się w modlitwę za wstawiennictwem naszej patronki. Msze św. będą o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Uroczystość odpustową  ku czci naszej patronki nasza parafia będzie obchodzić w niedzielę 18 października. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Kanonik  dr Szymon Janiczek  pracujący w sadzie Metropolitalnym Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy orkiestrę, kapelę, strażaków, dziewczęta i chłopców w strojach góralskich do feretronów (prosimy o ich wcześniejsze przyozdobienie). Zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych z klas IV. Niech nie zabraknie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy mężczyzn do baldachimu, poczty sztandarowe. Pamiętajcie że poprzez te wspaniałe stroje góralskie podkreślicie swoją tożsamość, pielęgnujecie tradycję a tym samym podkreślacie miłość do swojego regionu i Ojczyzny.   

Spowiedź przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszą św. dodatkowo w sobotę od 15.00 do 17.00.

Spotkanie Grupy Apostolskiej oraz Lektorów w piątek na Mszy św. o godz. 17.00.

          W sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika. Próba scholii o godz. 11.00.

Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki do wypisywania zmarłych są wystawione. Dzisiaj mija termin wysyłania prac w ramach konkursu pt. Św. Jadwiga w obrazie”                 Za tydzień składka inwestycyjna. Jak widać prace z ociepleniem plebanii postępują. Bóg zapłać za składane ofiary.

          Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom:….

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:
Poniedziałek – rodzicom i młodzieży, która przystępuje do sakramentu Bierzmowania.

Sobota – mieszkańcom ul. Kościelnej  oraz ul. Na Równi nr 5 i 11

Do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, Rycerz Niepokalanej, oraz Gazetka VOX Nostra jako cegiełka na Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.