Ogłoszenia duszpasterskie XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 23 VII 2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 23 VII 2023 r.

           Dzisiaj – Nieszpory o godz. 18.30,  Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

            W poniedziałek – wspomnienie św. Kingi dziewicy. Nowenna do św. Jadwigi śląskiej.

            We wtorek – przypada święto św. Jakuba Apostoła. Wszystkim solenizantom życzymy zdrowia i wielu łask od Boga a naszemu klerykowi Jakubowi zdrowia i wytrwania w powołaniu. A z naszej strony módlmy się aby został dobrym kapłanem.

            W środę – przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Życzymy wszystkim Aniom a w szczególności P. Gospodyni Annie Banasik zdrowia i wielu łask Bożych. Niech Bóg obdarza Ją swoim błogosławieństwem a Św. Anna niech uprasza potrzebne łaski za jej wielkie poświęcenie. Nowenna do Matki Bożej N.P z modlitwą Anioła z Fatimy.

            W piątek – wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, prezbitera.

            W sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

            Tradycyjnie w ramach wspomnienia św. Krzysztofa, którego kierowcy i podróżujący czczą jako swego patrona, po Mszach  św. będzie błogosławieństwo wszelkich pojazdów, także rowerów. Po modlitwie w kościele kierowcy proszeni są, by przejechali przed kościołem od ul. Nadwodniej w stronę ul. Na Równi. Przed wejściem będzie poświęcenie właścicieli oraz pojazdów wodą święconą. Ofiary składane przy tej okazji jak zawsze będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Podziękujmy Bogu ofiarując w ramach akcji 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr i w ten sposób wesprzyjmy misjonarzy.

            Dzieci wyjeżdżające z naszej parafii na Mazury proszone są o pobranie karty kwalifikacyjnej z zakrystii. Zebranie rodziców przed wyjazdem na kolonie będzie 2 sierpnia 2023 r. o 20.00 na plebanii.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty:

Jadwidze Cyrwus, Ewie Rogal, Dorocie Bryja, Wojciechowi Cyrwus, Marcie Waksmundzkiej, Monice Waksmundzkiej, Annie Garbacz, Irenie Garbacz, Marii Bryja.

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 33 do 43   
W sobotę – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 45 do 67   

                       W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

                       (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia  dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi.

Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody.