Ogłoszenia duszpasterskie 23 V 2023 r. III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

23 V 2023 r.

III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

 

            Dzisiaj –  rozpoczynamy XV Tydzień Biblijny. W dobie Internetu, smartfonów, korzystajmy ze stron czy aplikacji zawierających Biblię, które pomagają nam docierać do Boga. Na sumie uroczyste czytanie Pisma Św. Po każdej Mszy św. zabieramy do domów karteczki z siglami fragmentów Pisma Św. aby w gronie rodzinnym je odczytać i nad nimi przez moment się zastanowić.

         Nieszpory o godz. 17.30, wieczorna Msza św. o godz. 18.00

         W poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej. Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania  z klasy VIII w poniedziałek o godz. 17.00 w salce. Obowiązkowo proszę zabrać ze sobą indeksy.

 

         We wtorek – przypada Święto Św. Marka, ewangelisty. To także imieniny Pana kościelnego. Życzymy Panu Markowi zdrowia i wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz opieki św. Marka. Niech praca którą wykonuje z zapałem przybliży go do Boga. Wszystkim solenizantom: Wojciechom i Markom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.   

         W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

         W sobotę  –  Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej.

 

         Kolejne próby – przed I Komunią św. w czwartek i piątek o godz. 16.30

         Bóg zapłać młodzieży, która pomogła w rozebraniu Grobu Pańskiego: Joannie Niemiec, Julii Domalik, Szymonowi Barnach, Kamilowi Bafia.

 

         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Karolinie Drożdż, Grażynie Włodarczyk, Stanisławie Rusnak, Monice Bafia, Jadwidze Gach, Iwonie Kuraś.

         Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Polnej nr od 59 do 70
W sobotę – mieszkańcom ul. Polnej nr od 70a  do końca oraz te rodziny, które wcześniej nie mogły a poczuwają się jako parafianie.
                            W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.
                    (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)     

         Czasopisma: „Gość Niedzielny”  , „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, „Rycerz Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości” – kontynuacja czasopisma Miłujcie się, Zawiera wiele ciekawych artykułów.