Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Zwykła – 11  II  2024 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

6 Niedziela Zwykła – 11  II  2024 r.

            Dzisiaj – wspomnienia  N.M.P z Lourdes. W ramach Światowego  Dnia Chorego Msza św. o godz. 17.00 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. będzie adoracja z Litanią do matki Bożej i Błogosławieństwo Lourdzkie Najświętszym Sakramentem. W tym dniu obejmujemy modlitwą wszystkich chorych i opiekującymi się chorymi.

            Rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim  Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Sumie do godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich parafian, do osobistej modlitwy.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz litania do Św. Andrzeja Boboli w intencji naszych rodzin, Ojczyzny i przemianę naszych serc, na którą zapraszamy Dzieci Komunijne. O 16.00 Różaniec o  Pokój na Świecie, który poprowadzi Żywa Róża Królowej Korony Polski. Następnie Nieszpory o godz. 16.30  i Msza św.

            W poniedziałek –  O 15.00 adoracja N.S. z Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 16.00 Różaniec z Nowenną do Św. Jadwigi Śl. o Pokój na Świecie i przemianę serc Polaków. Prosimy o przewodnictwo Różę św. Anny. Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi z klas I, II, III i IV.

            We wtorek – kolejny dzień 40-godzinnego nabożeństwa.  Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od 16.00 do 17.00 adoracja N S prowadzona przez Krąg Rodzin,  na którą zapraszamy szczególnie klasy V, VI  oraz kandydatów do Bierzmowania z klasy VII i VIII. Zachęcamy do adoracji osobistej.

            W najbliższą Środę –  Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty, nawrócenia, refleksji nad naszym życiem. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Kościół zachęca w tym okresie Wielkiego Postu do wyrzeczeń, postanowień i postów w wybranych intencjach szczególnie prosząc za naszą Ojczyznę oraz pokój na świecie. Po Mszy św. o godz.17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Zapraszamy szczególnie ministrantów i Lektorów. To także dzień imienin  Pana Organisty. Życzymy mu przez wstawiennictwo Św. Walentego zdrowia i wielu łask Bożych. Niech  śpiewem i piękną grą przybliża naszą wspólnotę do Boga.  
            W piątekDroga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00, dla dorosłych o 17.00, a dla młodzieży prowadzona przez Grupę Młodzieżową o godz. 20.00. Próba dla chętnych, którzy chcieliby się włączyć w śpiew godzinę wcześniej o 19.00 w salce na plebanii. Zapraszamy także dziewczęta  z zespołu  „Hilaritas”. Dodatkowa w niedziele po Sumie prowadzona przez Lektorów. Kandydaci do sakramentu bierzmowania w ramach spotkania uczestniczą w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.

            W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi o godz. 16.00, które będą głosić Ojcowie Karmelici. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.  Rano w każdą niedzielę Wielkiego Postu Pan Organista prowadzi Godzinki o Męce Pańskiej.

            Za tydzień –  składka inwestycyjna. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Zofii Kolasa, Ewie Rejczak, Beacie Waksmundzkiej, Barbarze Kolasa, Beacie Drożdż, Bogumile Krupa, Marcelinie Ligęza, Krystynie Sral, Paulinie Bryja, Annie Kunka, Barbarze Dzielskiej.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Krótkiej nr od 1 do 12.
W sobotę – mieszkańcom ul. Krótkiej od 14 nr do końca Podtatrzańska nr 1, 4, i 5a
Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny 534-995-731,)
            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa  Niedzielnego” nr Extra o Wielkim Poście, „Małego Gościa”, „Rycerza Niepokalanej”, „Stasia” dla najmłodszych.