Ogłoszenia duszpasterskie V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU –17 III  2024 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU –17 III  2024 r.

            Dzisiaj – Kończymy czas świętych rekolekcji, które głosił nam z zapałem O. Paweł Ferko OCD. pracujący w największym Sanktuarium Maryjnym w Ukrainie w Berdyczowie. Słuchaliśmy Go z zaciekawieniem. Myślę że dotarł do wnętrza każdego dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu. Zaszczepił w nas jeszcze większą miłość do Eucharystii i Matki Najświętszej, której służy. Serdeczne Bóg zapłać Ojcu Pawłowi za przybycie tu do nas i umocnienie nas na dalsze życie. Dzisiaj możliwość przyjęcia Szkaplerza. Dzisiejsza składka na poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie

            W niedzielę rano Godzinki o Męce Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. O godz. 17.00 wieczorna Msza św.  Po sumie Droga Krzyżowa „Po Góralsku”, którą poprowadzi zespół regionalny „ Hyrni” pod kierunkiem Pana Macieja Warpechy. Występują dzieci z naszej parafii.  Zapraszamy w strojach góralskich.
            W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śl. w intencji naszych rodzin, pokoju naświecie.

We wtorek – Uroczystość Św. Józefa oblubieńca NMP.
            W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy m.in. w intencji Naszej Ojczyzny i pokoju na świecie, Rolników. Zapraszamy SLO czyli ministrantów i lektorów po nowennie na zbiórkę. Obecność obowiązkowa.
            W piątekDroga Krzyżowa: o 16.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych oraz o 20.00 dla młodzieży która poprowadzi zespół Hilaritas. Zapraszamy!

            Za tydzieńNiedziela Palmowa Męki Pańskiej. Obrzęd błogosławieństwa palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11:00 uroczysta procesja z palmami za Jezusem jadącym na osiołku.  Zapraszamy Dzieci z klas III aby w strojach góralskich o ile to możliwe szły wokół jako Apostołowie. Początek uroczystości o 10:45 pod Krzyżem. W ramach konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”  zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do ich wykonywania własnoręcznie. Rozstrzygnięcie i ocena prac po Mszy św. przez Panie ze Szkoły Podstawowej. Na końcu pamiątkowe zdjęcie i wręczenie nagród.

            O godzinie 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Waksmundu. Wyruszymy z przed kościoła, ul. Gorczańską i na Wielką Górę . Mieszkańcy poszczególnych ulic będą nieść ten Krzyż od stacji do stacji. Zabieramy ze sobą świece. Kolejność niosących jest podana na plakatach.

            Nie będzie zatem Drogi Krzyżowej po sumie. Informacje na stronie oraz na plakatach.

            Taj jak w poprzednim roku Pani Ania Targosz pragnie zorganizować dla naszej Scholi, Ministrantów darmowy pobyt na Basenach Termalnych w Szaflarach po świętach Sob. 6 IV wyjazd o godz. 10.00. Można się już wpisywać na listę koszt tylko symboliczny 15 zł. Będzie też dla wszystkich dzieci Pizza.
            W następną niedzielę składka inwestycyjna. Suma w trzecie niedziele miesiąca jest odprawiana szczególnie w intencji ofiarodawców. Za wszelkie ofiary składamy wielkie Bóg zapłać.
            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty:

Joannie Florek, Marii Łagodzkiej, Agnieszce Zagata, Marii Mroszczak, Marii Smarduch, Annie Waksmundzkiej, Mariuszowi  Kozieł.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – ul. Polnej nr od 24 do 30; W sobotę – mieszkańcom ul. Polnej nr od 35 do 41

                        W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.
                       (Tel. na zastępstwa; do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)      Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, Rycerz Niepokalanej. Dzieci mogą się włączyć w akcję na rzecz potrzebującym. Przy ołtarzu Krzyża są do zabrania skarbonki, które  jako dar mogą złożyć w czasie adoracji Krzyża św. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne „CARITAS” na świąteczny stół. Kwota podstawowa to 8 zł.

 25 marca  – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji. Polega ona na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy i dziesiątka różańca przez dziewięć miesięcy za dziecko poczęte a zagrożone.  Deklaracje będziemy składać po Mszach św. Można je zabrać ze stolika.