Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E – 3 IX   2023 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

                         Dzisiaj  –  O godz. 18.15 zmiana tajemnic różańcowych a po niej Nieszpory. Msza św. wieczorna o godz. 19.00. Od poniedziałku wieczorne Msze św. o godz. 18.00 a poranne o godz. 7.00. W Ludźmierzu Dożynki Podhalańskie. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej na ołtarzu polowym o godz. 11.00 przewodniczy J. Eksc. Ks. Bp Robert Chrząszcz. W imieniu Naszej Wspólnoty Parafialnej jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom ulicy Na Równi za przygotowanie wspaniałego wieńca na tę okoliczność. Nawiązuje on do Tematu duszpasterskiego tego roku liturgicznego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, do którego wszyscy należmy. Bóg zapłać za przygotowanie uroczystości dożynkowych zarówno w naszej parafii jaki i reprezentowanie nas w Ludźmierz. Panu Sołtysowi Pawłowi Cyrwusowi, Muzyce-Kapeli Góralskiej, Woźnicom Panu Franciszkowi Baraniakowi, Andrzejowi Waksmundzkiemu i Stanisławowi Włodarczykowi, Gazdom. Gazdom. Wszystkim w strojach regionalnych szczególnie dzieciom. Niech Gaździna Podhala Matka Boża Ludźmierska wyprasza potrzebne łaski i wstawia się za Wami.

            W poniedziałek – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej w nowym rozpoczynającym się roku.  Na Mszy św. o godz. 18.0 nowenna do św. Jadwigi śl.

            W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

            W czwartek – święto Narodzenia N.M.P., poświęcone zostaną nasiona do siewu.

            W sobotę – przypada wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

            Za tydzień w niedzielę – Na Mszy św. o godz. 11.00 poświecenie przyborów szkolnych. Zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami. Po Mszy św. Spotkanie z Rodzicami w kościele.

            Tydzień później czyli 17 września Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

            W czasie ostatniej składki inwestycyjnej zebraliśmy 5.550 zł. i 4 €.  Planujemy m. in. odnowić figury procesyjne. Wszystkim  ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Annie Tynus, Joannie Fuła, Joannie Waksmundzkiej, Joannie Bryja, Annie Kuraś, Annie Pęksa, Jadwidze Fudala, Weronice Rusnak, Grażynie Kulak.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 23 do 37
W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 39 do 47

            W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi. Są również wystawione różne dobre pozycje Książkowe w cenie promocyjnej.

Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja oraz na Facebooku parafialnym».   Z kapłańskim pozdrowieniem, Rektor WSD AK ks. dr Michał Kania.

Pan Sołtys z Radą Sołecką zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w Waksmundzie Dnia 10.09.2023r. w remizie OSP. Godzina 11:45 (pierwszy termin), godzina 12:15 (drugi termin).