Ogłoszenia duszpasterskie XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 20 VIII   2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

20 VIII   2023 r.

XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

   Dzisiaj – przypada wspomnienie ś. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Nieszpory o godz. 18.30 i Msza św.

o godz. 19.00.

     W poniedziałek –Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej.  Wyjazd na Wakacje z Bogiem z dziećmi z naszej parafii na Mazury o 3.00 nad ranem. Można z zakrystii pobrać informacje z adresem ośrodka oraz artykułami które należy ze sobą zabrać. Umieszczone są one również na Facebooku oraz stronie. W tym czasie będzie mnie zastępował ks. prob. Stanisław Dura z Diecezji Sosnowieckiej z parafii w Grabowej.

     We wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

      W środę –Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

     W czwartek – święto św. Bartłomieja apostoła.

     W sobotę – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Na Mszach św. odnowimy śluby Jasnogórskie.

              W przyszłą niedzielę –  27 sierpnia będziemy Dziękować Bogu w naszej parafii za tegoroczne plony.  Natomiast Dożynki Podhalańskie W Ludźmierzu odbędą się tydzień później 3 września. Organizatorzy jak co roku zapraszają delegacje z wieńcami dożynkowymi z parafii Podhala. W tym roku o wyłonienie delegacji i udział w tych uroczystościach oraz przygotowanie wieńca dożynkowego proszeni są   mieszkańcy ul. Na Równi,

         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Maria Obszyńska, Halina Waksmundzka, Michał Sral, Stanisław Waksmundzki, Michał Kuraś, Monika Waksmundzka, Marta Kokoszka, Jan Kuraś, Małgorzata Bylinowska, Zofia Cyrwus.

         Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nadwodniej nr od 44 do 58   
W sobotę – mieszkańcom ul. Nadwodniej nr od 60 do końca oraz ul. Sportowej

         W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

                   (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi. Są również wystawione różne dobre pozycje Książkowe w cenie promocyjnej 15 zł.

Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji.