Ogłoszenia duszpasterskie XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 27 VIII 2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 27 VIII 2023 r.

            Dzisiaj  –  Na sumie parafialnej o godz. 11.00  podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. W imieniu Naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom ul. Na Równi, za przygotowanie wspaniałego wieńca na tę okoliczność. Nawiązuje on do Tematu duszpasterskiego tego roku liturgicznego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, do którego wszyscy należmy jako ochrzczone Dzieci  Boże. Bóg zapłać ks. prob. z parafii Grabowa Stanisławowi Dura za Słowo Boże wygłoszone na tę okoliczność i pomoc. Składam serdeczne podziękowanie za kwiaty do kościoła, dziewczętom w strojach regionalnych – Muzyce Góralskie czyli Kapeli Góralskiej, Strażakom ze sztandarem a w szczególności wszystkim Gazdom, którzy pielęgnują  pracę na roli wzorem naszych dziadków na czele z Gospodarzem naszej miejscowości Sołtysem Pawłem i Cyrwusem. Niech Matka Boża wyprasza Wam i wszystkim rolnikom w Polsce potrzebne łaski i zdrowie.  Za tydzień nasi przedstawiciele będą nas reprezentować na Dożynkach Podhalańskich w Ludźmierzu.  Nieszpory  o godz. 18.30. Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

            W poniedziałek – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do św. Jadwigi śl.

            We wtorek  – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

            W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

            W piątek – 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w tym dniu szczególnie o pokój na świecie oraz za ofiary i poległych w obronie Ojczyzny. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego a zarazem I piątkiem w czwartek od 17.00 do 19.00. Będzie drugi kapłan. W piątek także od 17.00 do 19.00. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie o godz. 8.00 w poniedziałek 4 września.  

Odwiedziny chorych w piątek od 8.30 których zgłaszamy do czwartku.  

            W sobotę – I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy własne, naszej Ojczyzny i całego świata. O poprowadzenie modlitwy różańcową prosimy kolejną Żywą Różę. Przy okazji zapraszamy nowe osoby do włączenia się w tę Wspólnotę, która modli się codziennie na różańcu przynajmniej jednym dziesiątkiem różańca.

            W przyszłą niedzielęDożynki Podhalańskie W Ludźmierzu. Szczegóły na plakacie.

            Bóg zapłać naszym za poświęcenie i pomoc w zorganizowaniu „Wakacji z Bogiem” na Mazurach dla dzieci z naszej parafii. Paniom: Iwonie Sral, Ewa Waksmundzka, Kindze Mozdyniewicz.

             Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Stanisławie Sral, Katarzynie Mroszczak, Urszuli Siuty, Kazimierzowi Ciężobka, Małgorzacie Bryja, Monice Kamoń, Monice Szlembarskiej, Danucie Kamińskiej, Beacie Sołtys, Annie Garbacz, Małgorzacie Skowrońskiej.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Kościelnej   
W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 5 do 21

            W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

                        (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi. Są również wystawione różne dobre pozycje Książkowe w cenie promocyjnej.

Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji.