Ogłoszenia duszpasterskie – 14  II  2021 r. 6 Niedziela Zwykła.

Dzisiaj – przypada święto św. Cyryla i Metodego, biskupów, patronów Europy. Obchodzimy także Św. Walentego patrona zakochanych , czyli imieniny naszego Pana Walentego Waksmundzkiego Organisty. Życzymy mu zatem nieustającej miłości w życiu rodzinnym, zdrowia i Bożego błogosławieństwa  oraz siły w dalszej posłudze organistowskiej. Niech pięknym śpiewem i grą służy Bogu i naszej wspólnocie.
            Dzisiaj – rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Sumie do godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich parafian, do osobistej modlitwy.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz litania do Św. Józefa na którą zapraszamy Dzieci Komunijne a o 16.00 Różaniec  o którego prowadzenie prosimy Żywą Róże Św. Józefa. Nieszpory o godz. 16.30. Msza św. o 17.00.  Jutro od 16.00 wystawienie N. Sakramentu z Koronka do Bożego Miłosierdzia a o 16.30 Różaniec, na który zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.  Po Mszy Św. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej. We wtorek natomiast po Mszy Św. o godz. 7.00 wystawienie N. Sakramentu z Różańcem.

W najbliższą Środę Popielcową – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty, nawrócenia, refleksji nad naszym życiem w świetle tajemnicy Krzyża. W środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W czasie Mszy św. składka będzie zbierana jako jałmużna postna na działalność charytatywną. Pół godziny przed każdą Mszą św. będę spowiadał. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w Wielkim Poście. Przed Ołtarzem Krzyża Świętego będzie wystawiona księga abstynencka, do której zachęcamy aby się wpisywać podejmując konkretne zobowiązania na określony czas. Od jutra tydzień modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie od nałogów. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli 3 posiłki jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych.  Po Mszy św. o godz.17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Droga krzyżowa będzie w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.00, a dla młodzieży prowadzona przez Grupy Młodzieżowe pod opieką ks. diakona o godz. 20.00. Próba chętnych, którzy chcieliby się włączyć w śpiew w czasie drogi krzyżowej godzinę wcześniej o 19.00 w salce na plebanii. Zapraszamy także dziewczęta  z zespołu  „Hilaritas”.

W przyszłą Niedzielę – Droga Krzyżowa po sumie prowadzona przez lektorów, a  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Planujmy tak niedziele Wielkiego Postu, aby po południu przyjść drugi raz do świątyni na Gorzkie Żale, które w sposób niezwykły wprowadzają nas w Misterium Meki i Śmierci Chrystusa. Rano w każdą niedzielę Wielkiego Postu Pan Organista prowadzi Godzinki o Męce Pańskiej. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa. Za tydzień składka inwestycyjna do kopert. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Suma w trzecie niedziele miesiąca jest odprawiana szczególnie w intencji ofiarodawców.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)
Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 263 do 283
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 285 do 311
(Tel. do P. Heleny na zastępstwo 796-281-678 )

            Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Staś dla najmłodszych z planszą Drogi Krzyżowej, Rycerz Niepokalanej. Prosimy zamawiać prenumeraty. Zachęcamy aby wesprzeć kleryków WSD we Wrocławiu nabywając gazetkę VOX Nostra.

Msze Św. Gregoriańskie za ś. p. Zofię Ligęza będą oprawiane od 15 lutego od jutra do 16 marca 2021 r. przez Księży Sercanów w Parafii Miłosierdzia Bożego Zakopane – Chramcówki.

Zostały zamieszczone w gablotce oraz na internecie Msze św. pogrzebowe za +Krystynę Przybocką, +Danutę Waksmundzką oraz +Stanisława Garbacza.