Ogłoszenia duszpasterskie 10  I  2021 R. NIEDZIELA – ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO

Kończymy okres Narodzenia Pańskiego. W Polsce naszym zwyczajem kolędy śpiewamy do M.B. Gromnicznej. Dzisiaj na każdej Mszy św. zamiast Credo odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.  Nieszpory o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00. 

W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca składka inwestycyjna, która będzie przeznaczona na elewacje kościoła. Na ogrzewanie ostatnio zebraliśmy 7190 zł. Natomiast do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1050zł. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać kapeli Góralskiej za muzykę góralską, piękne kolędowanie w czasie ostatniej Uroczystości Trzech Króli. Zamiast tradycyjnego wieczoru kolędowego już dzisiaj zapraszamy wszystkich w niedzielę 24 stycznia na koncert znanego nam zespołu „Małych Śwarnych” pod kierunkiem Pani Bernadety Szumal, który odbędzie się po sumie o godz.11.00. Kolędowanie to piękna Polska Tradycja dlatego doceńmy artystów aby nie zanikła.

W tygodniu –  Msze św. do środy o godz. 17.00 z błogosławieństwem kolędowym Rodzin z poszczególnych rejonów. Za wszelkie ofiary złożone w tych dniach składamy serdeczne Bóg zapłać.

          8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r. Papież udzielił daru specjalnych Odpustów z tej okazji. Szczegóły w LIŚCIE  APOSTOLSKIM  PATRIS CORDE Ojca Świętego, który znajduje na naszej stronie Facebooka.

Przypominamy że w kościele i na terenie przykościelnym wszystkie osoby muszą mieć zakryte usta i nos.

          Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:

We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 105 do 111
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 113 do 129

(Tel. do P. Heleny na zastępstwo 796-281-678 )

          Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny.

Modlitwa o żywą wiarę za wstawiennictwem św. Józefa
O szczęśliwy, błogi św. Józefie, spadkobierco wiary wszystkich Patriarchów, wyjednaj mi tę piękną i drogocenną cnotę. Pomnóż we mnie silną wiarę fundament wszelkiej świętości, taką wiarę, bez której nikt nie może się podobać Bogu. Wyjednaj mi taką wiarę, która triumfuje nad wszystkimi pokusami świata i przezwycięża ludzkie błędy, która nie może być naruszona przez nikogo i która jest zwrócona jedynie ku Bogu. Spraw, abym, za Twoim przykładem, żył wiarą, otworzył swe serce i rozum na Boga, bym pewnego dnia mógł ujrzeć w niebie to, w co teraz niezachwianie wierzę na ziemi.

Święty Józefie, módl się za nami.

Święty Józefie opiekunie Kościoła świętego, módl się za nami.

Święty Józefie ozdobo życia rodzinnego, módl się za nami.